بهترین جایگزین قهوه صبحگاهی چیست؟

5
دسته بندی : علمی
دوشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۰۴ ۱۰:۰۰
تعداد بازدید : 932 بار

قهوه یکی از نوشیدنی های پرطرفدار در سراسر جهان محسوب می شود که بسیاری عادت به خوردن آن در صبح دارند و با این نوشیدنی سطح هوشیاری خود را بالا می برند.

بهترین جایگزین قهوه صبحگاهی چیست؟

بسیاری از ما عادت داریم شب ها تا دیر وقت بیدار باشیم این در حالیست که باید صبح زود از رختخواب بلند شده و به دنبال کار و زندگی خود برویم. خیلی از ماها قصد داریم با خوردن یک قهوه هوشیاری خود را بالا برده و جبران خواب شب گذشته را کنیم اما آیا این روش مناسبی است؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم خیر، همیشه خوردن یک قهوه راه مناسبی برای بدست آوردن هوشیاری در طول روز نیست در حقیقت قهوه می‌تواند یک روز بد را بدتر کند. کافئین اعتیادآور است و اگر سر ساعت به قهوه دسترسی نداشته باشید، با سردرد وحشتناکی مواجه می‌شوید. به‌علاوه، قهوه جرم دندان‌ها را افزایش می‌دهد و تنفس شما را خراب می‌کند. اگر هم عادت داشته باشید که قهوه را با خامه و شکر بخورید، مقدار زیادی کالری وارد بدنتان می‌کنید و سوخت و ساز بدنتان را با مشکل روبرو می کنید.

در توصیه اول بهتر است سعی کنید شب ها به موقع به رختخواب بروید تا دچار مشکلات صبح نشوید اما اگر به هر دلیلی نتوانستید این کار را انجام دهید بهترین جایگزین قهوه صبحگاهی چیست؟

بهترین جایگزین قهوه صبحگاهی چیست؟

پیاده روی می تواند راه حل خوبی برای شما باشد پیاده‌روی بهترین کاری است که ذهن شما را بیدار می‌کند. عضلات شما کار می‌کنند، جریان خونتان تنظیم می‌شود و مناظر اطراف هم بهترین محرک‌های بصری هستند. اگر بتوانید کمی پیاده‌روی را در برنامه‌ی صبحگاهتان بگنجانید، پیش از اینکه به سمت کار حرکت کنید پرانرژی و شاداب می‌شوید.

گزینه مناسب دیگر خوردن یک صبحانه مفصل و سرشار از پروتئین است، بهتر است برای خوردن یک صبحانه مفرح وقت بیشتری بگذارید و با خوردن یک قهوه کمی شکر و یک تکه دونات روز خود را شروع نکنید چرا که علاوه بر آسیب رساندن به بدن خود در دراز مدت با مصرف شکر در وعده صبحانه به فردی تحریک‌پذیر و عصبی در طول روز تبدیل می شوید. خوردن کربوهیدرات ها نیز شما را در طول روز با احساس خستگی و ضعف در قوای جسمانی خواهد رنجایند.

بهترین جایگزین قهوه صبحگاهی چیست؟

آب یکی از گزینه های بسیار عالی برای شروع یک روز سالم است بهتر است عادت کنید صبح ناشتا یک لیوان آب گرم همراه با چند قطره آبلیمو تازه بنوشید و با ادامه دادن آن طی چند هفته تاثیر معجزع آسای آن را هم در نشاط صبحگاهی و هم در سلامت بدن خود خواهید دید.

خوردن دم نوش های طبیعی گیاهی نیز می تواند گزینه بسیار مفیدی بجای قهوه باشد. از خوردن که بگذریم برای داشتن لحظات مفرح در زندگی یک موسیقی می تواند گزینه مناسبی باشد بهتر است صبح ها به یک موسیقی آرام و دلنشین گوش جان بسپارید.

بهترین جایگزین قهوه صبحگاهی چیست؟

سعی کنید از زیبایی یک روز و نور خورشید لذت ببرید مطالعات نشان می‌دهند که یکی از مهم‌ترین فاکتورهای محیط کار شاد، دسترسی به نور خورشید است. 

امیدواریم همواره روزهای دلنشین و مفرحی در انتظارتان باشد.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

 

 

 

 

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.