افزایش 2.5 برابری ظرفیت اینترنت داخلی

0
دسته بندی : تکنولوژی
سه شنبه ۱۳۹۶/۱۰/۰۵ ۱۱:۰۰
تعداد بازدید : 348 بار

افزایش ظرفیت اینترنت داخلی کشور تا سال آینده به 2.5 برابر ظرفیت کنونی خود خواهد رسید.

افزایش 2.5 برابری ظرفیت اینترنت داخلی

مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت با اشاره به افزایش نزدیک به ۲.۵ برابری ظرفیت شبکه اینترنت داخلی (IP) گفت: ظرفیت این شبکه ظرف یکسال آینده به ۱۵ ترابیت بر ثانیه می رسد.

به نقل از خبرگزاری مهر شرکت ارتباطات زیر ساخت در پی افزایش ظرفیت شبکه انتقال کشور از ۱۵.۳ به ۲۴ ترابیت و شبکه اینترنت داخلی (IP) کشور از ۶.۸ به ۱۵ ترابیت بر ثانیه تا یک سال می باشد. این در حالیست که در برنامه ششم توسعه هدف گذاری برای رسیدن به ظرفیت ۳۰ ترابیت برثانیه در ترانزیت ارتباطات بین الملل است.

افزایش 2.5 برابری ظرفیت اینترنت داخلی

صادق عباسی شاهکوه مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت در این زمینه گفت: ایران دارای مزیت جغرافیایی هاب منطقه ای زیرساخت است و با وجودی که کشورهای منطقه در این حوزه اقداماتی انجام داده اند اما هنوز برای ایجاد هاب منطقه‌ای فرصت باقی است. برای رسیدن به اهداف برنامه ششم در حوزه ترانزیت و اجرایی کردن آن، شرکتی در این حوزه تشکیل می شود که از طریق بازاریابی منطقه ای و تمرکز در این حوزه به اهداف مدنظر برسیم.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت با بیان اینکه در سال های برنامه ششم توسعه، هر ساله بازار این حوزه باید رشدی معادل ۱۹.۴ درصد داشته باشد خاطرنشان کرد: بعد از ۵ سال این بازار باید به رشد ۲.۵ برابری برسد و در حوزه زیرساخت تا پایان برنامه، ۸۰ درصد خانوارها به شبکه پهن باند متصل شده و امکان ارائه اینترنت با سرعت ۲۰ مگابیت برثانیه وجود داشته باشد.

افزایش 2.5 برابری ظرفیت اینترنت داخلی

وی نصب و راه اندازی پروژه انتقال و تدبیر، اجرای طرح اینترنت داخلی (IP)، افزایش ظرفیت ترانزیت و آزاد سازی صوت بین الملل و واگذاری فیبر تاریک را از برنامه های در دست اقدام شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرد و گفت: پیش بینی می شود ظرفیت ترانزیت در حوزه بین الملل از ۱.۱ ترابیت در پایان آبان ماه به دو برابر وضع موجود تا پایان سال آینده برسد. در بحث افزایش ظرفیت IP داخلی نیز با انجام پروژه های در دست اقدام از ظرفیت ۶.۸ ترابیت بر ثانیه به حدود ۱۵ ترابیت می رسیم.

مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت از ارتقای شبکه انتقال کشور از ۱۵.۳ به ۲۴ ترابیت تا یک سال آینده خبر داد و اظهار کرد: در حال حاضر در کشور حدود ۶۶ هزار کیلومتر فیبر نوری وجود دارد که با افزایش ۴ هزار کیلومتری تا یک سال آینده، شبکه فیبر زیرساخت به هم متصل و تکمیل می شود.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

 

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.