راههای جذب مشتری ثابت

0
دسته بندی : اقتصادی
سه شنبه ۱۳۹۶/۱۰/۱۹ ۱۰:۰۰
تعداد بازدید : 639 بار

اگر شما نیز برای خود کسب و کار داشته باشید میدانید که اصل مشتری مداری، جلب اعتماد مشتری است که در ادامه به آن میپردازیم

راههای جذب مشتری ثابت

اگر میخواهید در کسب و کار خود موفق شوید، باید این را بدانید این اتفاق تنها زمانی می افتد که شما بتوانید اعتماد مشتریان خود را جلب کنید. چرا که با داشتن یک فروش موفق در واقع شما مشتری خود را تشویق به تبلیغ کلام گرم در میان دوستان و آشنایان وی میکنید. با طی این پروسه مشتریانی که از سرویس و یا کالای شما استفاده میکنند به مرور زمان بیشتر خواهد شد اما این اتفاق چگونه ممکن است؟

در اولین قدم باید به مشتریان خود سریع و روشن پاسخ دهید، به یاد داشته باشید که حتی اگر بهترین کالا و سرویس را در اختیار داشته باشید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که سوالات و انتقاد های مشتری خود را جدی بگیرید، چرا که این کار یکی از چیزهایی است که مشتری واقعا به آن علاقه دارد و میل او را به استفاده و خرید از شما زیاد میکند. توجه داشته باشید که این توضیحات و مشتری مداری برای همه افراد یکسان نیست و با توجه به خصوصیات و اخلاق هر مشتری باید پروسه خاصی را برای او پیاده کنید.

راههای جذب مشتری ثابت

قدم بعدی این است کهسعی کنید با مشتریان خود دایره ارتباطی ایجاد کنیدف شما تنها یک فروشنده نیستید، بلکه میتوانید با مشتریانتان رابطه ای گرم و صمیمانه ای داشته بایشد و توجه داشته باشید که این کار شما مشتری شما را قطعا به یک مشتری ثابت تبدیل خواهد کرد.

همه ما میدانیم که احترام به مشتری یک اصل است، پس سعی کنید همانگونه که با رئیستان صحبت میکنید با مشتریتان نیز همانطور هم کلام شوید، به یاد داشته باشید که مشتری شما در واقع قرار است بابت خرید کالا یا سرویس مورد نظر به شما پولی بپردازد پس این نکته که باید با مشتری با احترام برخورد کرد را به هیچ وجه فراموش نکنید.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.