آینده گوشی های رجیستری

0
دسته بندی : موبایل
یکشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۴ ۱۰:۰۰
تعداد بازدید : 574 بار

در حال حاضر بازار موبایل ایران شرایط نابسامانی را تجربه میکند، چرا که قیمت انواع گوشی ها بالا رفته است و همچنین خبر بدتر این است که گوشی های رجیستر نشده آیفون یکی پس از دیگری کارایی خود را از دست میدهند.

آینده گوشی های رجیستری

چندی پیش، ستاد مبارزه با قاچاق اعلام نمود که از تاریخ 14 آذرماه دارندگان گوشی های آیفون به مدت یکماه فرصت دارند تا اسمارت فون های خود را رجیستر نموده و در شبکه به ثبت برسانند. حال بعد از گذشت این زمان هرروز شاهد اعلام گزارشاتی مبنی بر از کارافتادن گوشی های اپل در بازار هستیم.

البته که این مورد در اربطه با گوشی های مسافری صدق نمیکند، چرا که توریست ها و گردشگران خارجی اکثرا از سیم کارت خودشان در این ایران استفاده میکنند و با قرار دادن گوشی در حالت رومینگ دیگر جایی برای نگرانی وجود ندارد، اما گردشگرانی که قصد استفاده از سی کارت های داخلی را دارند باید ظرف مدت یک هفته گوشی خود را در شبکه ثبت کنند.

آینده گوشی های رجیستری

حال سوال بسیاری از کاربران این است که چگونه میتوان گوشی های رجیستر نشده را تشخیص داد؟ برای تشخیص اصل بودن و یا قاچاق بودن گوشی راه حلی آسان در نظر گرفته شده است، بدین صورت که خریدار میبایست کد 15 رقمی درج شده بر روی جعبه دستگاه را که با نام (IMEI) شناخته میشود، به شماره 7777 پیامک کند. به یاد داشته بایشد که اگر قصد خرید گوشی دارید حتما کد فعال سازی (Activation Code) را از فروشنده دریافت کنید. پیشنهاد ما این است که به منظور پیشگیری از هرگونه سواستفاده احتمالی با استفاده ازکد فعال سازی بلافاصله دستگاه را فعال نمایید.

در نظر داشته بایشد که حتما کد IMEI خود تلفن همراه را با شماره گیری *#06# با کد درج شده بر روی جعبه دستگاه تطبیق دهید. این دو کد باید با یکدیگر یک باشند. در فرآیند ثبت و شناسه‌دار کردن گوشی‌های تلفن همراه، برای اعلام شکایت یا پیگیری مشکلات احتمالی، سامانه ۱۲۴ و مرکز تماس ۰۹۶۳۶۶ اعلام شده است.

براي دريافت اخبار جديد با وبلاگ ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.