عامل موفقیت در یک مذاکره تجاری کدام است؟

0
دسته بندی : اقتصادی
شنبه ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ۱۰:۰۰
تعداد بازدید : 718 بار

یکی از عواملی که امروزه در صنعت مارکتینگ و بیزینس موردتوجه قرار میگیرد داشتن مذاکره ای موفق در جهت پیشرفت بیزینس مذکور است. اما چگونه باید در یک مذاکره تجاری موفق بود؟

عامل موفقیت در یک مذاکره تجاری کدام است؟

یک مذاکره موفق در عین این که میتواند تا ده ها برابر به شما و شغلتان سود برساند، کاری بسیار با ظرافت و دشوار است. برای اینکه یک مذاکره موفق داشته باشیم لازم است تا چند نکته را رعایت کنید.

1.ظاهرمناسب

حتما نیاز نیست که از لباس های گران قیمت استفاده کنید، توجه داشته باشید که شما اول از همه باید آراسته باشید. موهایتان را مرتب کنید، هرروز به حمام بروید و از مام و اسپری استفاده کنید و از یک عطر ملایم استفاده کنید. حالا میتوانید به راحتی اعتماد به نفس خود را با قبل از انجام اینکارها مقایسه کنید. به یاد داشته باشید که در یک مذاکره شما زیر ذره بین هستید پس سعی کنید همیشه کفش هایتان را تمیز کرده و واکس بزنید. شاید این کار به نظر شما خیلی حائز اهمیت نباشد اما تحقیقات نشان داده است که وقتی شما قصد آشنایی و ی صحبت با طرف مقابل را دارید اولین چیزی که نظرتان را جلب خواهد کرد کفش های طرف مقابل است. پس سعی کنید این نکته را از یاد نبرید که ظاهر مناسب و آراسته میتواند در پیشرفت مذاکره تاثیر زیادی داشته باشد.

عامل موفقیت در یک مذاکره تجاری کدام است؟

2.آماده باشید

شما باید در این مذاکره اهداف خود را به صورت کامل بیان کنید. پس قبل از مذاکره لازم است تا چندبار آنرا با خود تمرین کنید با این کار میتوانید نتیجه ای بهتر دریافت کنید. به یاد داشته باشید که اگر در هنگام صحبت هایتان نکته ای را از یاد برید به جای تپق زدن کمی مکث کنید، مکث شما این را به طرف مقابل میفهماند که شما یک حرفه ای هستید و با رعایت همین نکته کوچک میتوانید تصویر ذهنی خوبی از خود برای طرف مقابلتان ایجاد کنید. فراموش نکنید که باید آمادگی تمام سوالات طرف مقابل را نیز داشته باشید.

3.نقطه ی نفوذ را پیدا کنید

اگر به مرحله از مذاکرات رسیدید که متوجه شدید طرف مذاکره میلی به این مذاکره ندارد، سعی کنید با او یکبار دیگر ویژگی های مذاکره را بررسی کرده و در نهایت پیشنهاد خوبی به آن بدهید. این پیشنهاد در واقع میتواند یک ضربه آخر باشد چرا که وقتی در آخر بررسی پیشنهاد مذکور را ارائه کردید دقیقا ذهن طرف مذاکره را از نقاط منفی مذاکره بیرون کشانده و روی پیشنهاد خود متمرکز میکنید.

براي دريافت اخبار جديد با وبلاگ ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.