انتخاب رنگ لنز متناسب با رنگ پوست،مو و نوع آرایش

0
دسته بندی : پزشکی
یکشنبه ۱۳۹۵/۱۱/۱۰ ۱۱:۴۴
تعداد بازدید : 12618 بار

همواره زیبایی از ارکان مهم طبیعت بوده و تلاش انسانها در ادوار مختلف به جهت زیباتر کردن پیرامون خود بوده است حال که این طرز تفکر در زیبا کردن خود انسان هم بی تاثیر نبوده است.

در سالهای اخیر در مورد استفاده از لنز بسیار شنیده و خوانده ایم، گاهی این اخبار برای عدم استفاده از این مواد آرایشی بوده است اما باید این را بپذیریم که این لنزها چه خوب و یا چه بد طرفداران بسیار زیادی در بین ایرانیان دارد، قطعا مواردی در زمینه نحوه استفاده از هر وسیله ای وجود دارد که نداشتن اطلاعات کافی در مورد آنها می تواند خساراتی را به شخص مصرف کننده وارد کند حال اگر این موارد در ارتباط مستقیم با بدن افراد باشد این قضیه بسیار حساس تر خواهد بود. طبق آمار بدست آمده در حدود 95 درصد از متقاضیان استفاده از لنزهای رنگی و طبی خانمهایی هستند که خواهان تغییرات عمیقی در زیبایی خود هستند. شناخت درست نوع و نحوه استفاده از لنزهای رنگی مهم‌ترین قسمت ماجراست چراکه باید درنظر داشته باشید کوچک‌ترین بی‌دقتی، مشکلات جبران‌ناپذیری را برای چشم‌های‌تان ایجاد می‌کند.

لنزهای رنگی موجود در بازار به دو نحو قابل استفاده هستند یکی برای تغییر رنگ چشم و دیگری هم جنبه زیبایی داشته و هم رفع عیوب انکساری چشم مانند نزدیک‌بینی، دوربینی و آستیگماتیسم.

سوال بیشتر خانمها در مورد نحوه انتخاب رنگ لنزشان می باشد. سعی کردیم در ذیل موارد مختصر و مفیدی را برای شما جمع آوری کنیم.

اگر میخواهید لنز مناسب چشمانتان را انتخاب کنید در ابتدا باید به یک چشم پزشک یا اپتومتریست جهت بررسی سلامت چشمانتان مراجعه کنید و در صورتیکه چشمان شما سالم بود و اجازه استفاده از لنزهای رنگی را از پزشکتان اخذ کردید با توجه به رنگ پوست و موارد دیگر رنگ لنز خود را انتخاب کنید.

نکته حائز اهمیت در انتخاب رنگ لنز این است که دقت کنید رنگ لنز شما در محلهایی که تاریک بوده یا نور آنجا کم است چه تغییر میکند.

لنزهای رنگی انواع مختلفی دارند:

  • لنز رنگی نامرئی
  • لنز رنگی تشدید کننده
  • لنز رنگی مات
  • لنز رنگی فیلتر نور

لنز رنگی نامرئی: رنگ آبی کمرنگ یا سبز به آن اضافه میشود که در زمان استفاده بهتر دیده شود رنگ آن بسیار کم و تغییر محسوسی ایجاد نمیکند.

لنز رنگی تشدید کننده: لنزهای شفافی هستند که در مقایسه با لنزهای رنگی نامرئی تیره تر بوده و رنگ چشمان شما را تشدید میکنند. استفاده از این لنز برای افرادی که دارای چشمانی با رنگ روشن میباشند بسیار مناسب تر است زیرا رنگ چشمان را تیره تر میکند.

لنز رنگی مات: این دسته از لنزها رنگ چشمان شما را به طور محسوسی تغییر میدهد که طیف وسیعی از رنگها را شامل میشوند و برای طبیعی تر شدن نقاط یا خطوط مشکی در آن طراحی میشود.

لنزهای رنگی فیلتر نور: این لنزها به تازگی ئوارد بازار شده اند و بیشتر در رشته های ورزشی استفاده می شوند تا رنگهای خاصی را تشدید کنند.

اگر رنگ چشمان شما قهوه ای است لنزهای آبی و سبز پیشنهاد بسیار خوبی هستند.

توصیه هایی در مورد انتخاب رنگ لنز با توجه به رنگ پوست

بسیاری از خانم ها، هنگام انتخاب رنگ لنز مناسب با پوست‎شان با مشکل مواجه میشوند. بسیاری بدون توجه به رنگ پوستشان و با توجه به رنگ مورد علاقشان اقدام به انتخاب رنگ میکنند، اما نکته مهم در انتخاب رنگ لنز رنگ پوست شماست.

 مناسب برای پوست سبزه رنگ    

برخلاف اعتقاد عموم رنگهای روشن برای پوستهای تیره بسیار زیبا هستند رنگ عسلی یا قهوه ای روشن، رنگ خاکستری بعضی از درجه های آبی و سبز نیز برای این رنگ پوست مناسب است.

 مناسب برای پوست متوسط یا گندمی رنگ    

رنگ های روشن از قبیل رنگ سبز بسیار مناسب است در این صورت سعی کنید از آرایشی که در آن، رنگ سبز وجود دارد استفاده نکنید. رنگ عسلی، فندقی و خاکستری و سرمه ای نیز بسیار شگفت انگیز هستند اما از رنگ آبی دوری کنید.

 مناسب برای پوست سبزه روشن یا سفید رنگ    

رنگهای آبی و طوسی با همه درجه های شان بسیار عالی هستند فیروزه ای و رنگ های دریایی همراه با لباس های سفید رنگ های فوق العاده ای هستند. ارغوانی و بنفش رنگ های بسیار زیبایی هستند، ولی کمی جلب توجه می کنند و برای تمام مناسبات، مناسب نیستند. فقط کسانی که پوست بسیار روشن دارند، از لنز ارغوانی استفاده کنند آن هم بدون هیچ آرایشی؛ که در این صورت ظاهرشان طبیعی بنظر خواهد رسید.

 مناسب برای همه پوست رنگ    

استفاده از لنزهایی که سه درجه از یک نوع رنگ را به صورت ترکیبی در خود دارند، برای تمام رنگ های پوست مناسب اند. با این وجود، قوانین مشخص و محدودی برای انتخاب رنگ مناسب وجود ندارد. چیزی که باید در نظر داشته باشید، این است که از انتخاب و تست رنگ های جدید هراسی نداشته باشید.

به شما پیشنهاد میکنیم برای انتخاب رنگ لنزی که جلوه بیشتری به چهره شما دهد به ترکیب رنگ پوست و موهایتان توجه بیشتری داشته باشید.

اگر پوست شما شما تیره است و موهای مشکی یا قهوه ای دارید رنگ سبز تیره یا عسلی گزینه هوشمندانه ای است.

اگر رنگ پوست و موی شما روشن است و چشمان خاکستری رنگ دارید رنگ آبی زیبایی خاصی به چهره شما می بخشد.

اگر رنگ پوست شما تقریبا تیره و موهای شما قهوه ای تیره بوده و چشمان مشکی یا قهوه ای دارید رنگ آبی روشن جلوه خاصی به شما می دهد.

اگر رنگ پوست شما روشن و موهای بلوند یا چشمهای روشن دارید می توانید با انتخاب لنز عسلی یا سبز تیره نگاههای همه را به خود جلب کنید.

اگر موهایی به رنگ بلوند زرد و قهوه ای مایل به طلائی دارید لنزهایی با تن رنگ عسلی،قهوه ای و سبز برای شما مناسب تر هستند.

اگر موهایی به رنگ آبی و مشکی یا جو گندمی دارید لنزهایی با تن رنگ بنفش و آبی یخی برای شما مناسب تر هستند.

اگر موهایی به رنگ بلوند توت فرنگی دارید لنزهایی با تن رنگهای سرد برای شما مناسب تر هستند.

اگر موهایی به رنگ بلوند نقره ای دارید لنزهایی با تن رنگ سبز زمردی و آبی روشن برای شما مناسب تر هستند.

اگر موهایی به رنگ مشکی و قهوه ای با هایلایت کرم روشن دارید لنزهایی با تن رنگ سبز زمردی، قهوه ای، فیروزه ای، آبی، رنگهای درخشان و یاقوتی کبود برای شما مناسب تر هستند.

اگر موهایی به رنگ روشنمانند پلاتینه، بلوند زیتونی و کاهی دارید لنزهایی با تن رنگ سبز، آبی، خاکستری و طیفهای آن برای شما مناسب تر هستند.

اگر موهایی به رنگ آلبالویی، مسی، طلایی و یا نارنجی دارید لنزهایی با تن رنگ عسلی و طیف خاکستری برای شما مناسب تر هستند.

اگر موهایی به رنگ فندقی، شکلاتی،نسکافه ای و شرابی دارید لنزهایی با تن رنگ قهوه ای، عسلی و خاکستری برای شما مناسب تر هستند.

کدام رنگ سایه برای کدام رنگ لنز بهتر است؟

لنزهای دارای طیف طوسی

سایه های طیف طوسی روشن تا مشکی برای ایجاد یک آرایش چشم دودی بهترین انتخاب شما خواهد بود.

لنزهای دارای طیف عسلی

سایه های رنگ قهوه ای یا سبز تیره برای چشمان شما مناسب خواهد بود اگر تمایل دارید چشمانتان درشت تر جلوه کند تم رنگ آبی یا بنفش را به سایه خود اضافه کنید.   

لنزهای دارای طیف سبز

سایه هایی با رنگهای ملایم گزینه بسیار خوبی است. در عین حال سایه های خنثی مثل قهوه ای یا خاکستری نیز برای پلک پایین مناسب است.         

لنزهای دارای طیف آبی

سایه های با تم آبی، قهوه ای و برنز و نیز رنگهای گرم مکمل های خوبی هستند.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.