دلفین ها پستانداران خندان

0
دسته بندی : علمی
دوشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۲۳ ۱۰:۰۰
تعداد بازدید : 941 بار

دلفین ها یکی از پستانداران باهوش دریاهاست، دلفین ها رابطه عجیب و جالبی با انسان ها دارند، تقریبا می توان به جرات گفت همه انسان ها دلفین ها را دوست دارند.

دلفین ها پستانداران خندان

داستان های بسیاری از دلفین ها شنیده ایم که به مردم کمک کرده اند مانند این که شناگران را به دور کردن از خطر حمله کوسه نجات داده اند یا این که آدم ها را به نقاط امن برده اند.

اگر چنین داستان هایی از دلفین ها و انسان ها حقیقت داشته باشد،آیا واقعا دلفین ها موجودات خوبی هستند و همیشه در دریا ها و اقیانوس ها به انسان کمک می کنند؟ و می توانیم در فرایند نجات از خطرات مختلف در دریا روی آن ها حساب باز کنیم ؟

اصلا چه چیزی باعث می شود که دلفین ها این کار ها را انجام دهند؟ آیا بخاطر این به ما انسان ها کمک می کنند که به ما علاقه دارند؟

دلفین ها پستانداران خندان

محققانی که بر رفتار دلفین ها مطالعه کردند نسبت به مثبت بودن جواب این سوالات تردید دارند. کار گروهی دلفین ها در نجات انسان ها می تواند رموز اصولی بین آن ها را برساند که آن ها با یکدیگر به اشتراک می گذارند که البته شواهدی دال بر آن وجود ندارد. محتمل ترین توضیح برای رفتار دلفین ها این است که آن ها  بطور غریزی  نسبت به شکارچیانی مانند کوسه ها  واکنش نشان می دهند و اعضای ضعیف تر گروه خود را به جای امن می برند و البته این قضیه اثبات شده که دلفین ها تمایل به انجام کارهای گروهی در مواجهه با خطرات دارند.

ممکن است آن ها فقط شناگران را با اعضای گروه خود که ضعیف اند اشتباه گرفته باشند، البته چنین استدلالی با احساسات  مهربانی حقیقی دلفین ها نسبت به انسان در تعارض است. شاید صورت خندان دلفین ها باعث می شود تا انسان ها خیال کنند که آن ها موجودات رومانتیک و احساساتی ای هستند، با این حال واقعیت هر چه که باشد مردم نسبت به داستان ها و افسانه های نجات انسان ها توسط دلفین ها مسحور شده اند.

براي دريافت اخبار جديد با وبلاگ ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.