فایده و ضرر دو جز جداناپذیر

0
دسته بندی : علمی
سه شنبه ۱۳۹۶/۱۱/۲۴ ۱۰:۰۰
تعداد بازدید : 334 بار

هیچ کاری به طور مطلق نمی تواند بد باشد و حتما جوانب مفیدی به همراه خواهد داشت، بهتر است قدر مطلق هر روش یا عادتی را پیدا کنیم و از افراط با تفریط یپرهیزیم.

فایده و ضرر دو جز جداناپذیر

قهوه

ما همگی می دانیم که یک فنجان قهوه به ما کمک می کند تا صبح زود از خواب بر خیزیم، اما مطالعات نشان داده است که نوشیدن قهوه از برخی بیماری ها مانند دیابت و پارکینسون جلوگیری می کند. کارشناسان می گویند که شما می توانید بدون نگرانی سه فنجان قهوه اسپرسو در طول روز بنوشید، اما اگر قهوه زیاد بنوشید ممکن است در شما حالت نگرانی یا آشفتگی ایجاد کند و نیز شما را در شب بیدار نگه دارد.

نورخورشید

گذراندن زمان طولانی زیر نور آفتاب خطرناک است و می تواند سبب بروز سرطان پوست شود ولی از طرف دیگر اگر زمان کافی زیر نور خورشید نباشیم بدن ما ویتامین دی لازم را تولید نمی کند. ویتامین دی برای داشتن استخوان های قوی و تقویت سیستم ایمنی بدن لازم است و همچنین سبب احساس شادمانی در مردم می شود. این روزها ، بسیاری از مردم نور کافی دریافت نمی کنند چون آن ها از کرم های ضد آفتاب مخصوصا بر روی صورتشان استفاده می کنند. با این حال سپری کردن حدود 15 دقیقه از روز زیر نور آفتاب بدون کرم ضد آفتاب مفید خواهد بود.

فایده و ضرر دو جز جداناپذیر

بازی های کامپیوتری

ممکن است از این که کودکتان زمان زیادی صرف بازی های کامپیوتری می کند نگران شوید ولی درواقع برخی مطالعات نشان می دهد که چنین بازی هایی می تواند مهارت هایی را در فرزند شما تقویت کند و در واقع این بازی ها مغز را پرورش می دهد و افرادی که این بازی ها را می کنند در حل مشکلات به طور کلی نسبت به سایرین تواناتراند و می توانند سریع تر تصمیم بگیرند، ولی بااین حال بیش از دوساعت در روز نباید وقت برای این بازی ها گذاشت.

براي دريافت اخبار جديد با وبلاگ ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.