تقسیم کار در خانه

0
دسته بندی : اجتماعی
چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۰۲ ۱۰:۰۰
تعداد بازدید : 803 بار

مردان و زنان در همه جای دنیا درباره ی انجام کارهای خانه با هم بحث و جدل دارند و معمولا زن ها هستند که اغلب کوتاه می آیند.

تقسیم کار در خانه

مطالعات انجام شده توسط پژوهشگران دانشگاه میشیگان در ایالات متحده آمریکا نشان می دهد که این وضعیت به تدریج درحال بهبود است.

محققان از 8000 خانواده آمریکایی در مورد چنین مسائلی هر ساله از سال 1968 پرس و جو کرده اند، سپس داده های دریافتی را مورد تحلیل قرار داده اند.

اطلاعات نشان می داد که زنان در ایالات متحده آمریکا امروزه حدود 16 ساعت در هفته را به انجام کارهای خانه اختصاص می دهند ولی با این حال این وضعیت در حال بهبود می باشد.

در دهه 1970 زنان حدود 26 ساعت از وقت خود را در هفته صرف کارهای درون خانه می کردند این درحالی است که برای آقایان این میزان از 7 ساعت در هفته تجاوز نمی کرد.

تقسیم کار در خانه

پژوهشگران هنوز معتقد اند که درحال حاضر نیز زنان بیشتر وقت خود را به کارهای خانه می پردازند چون هنوز مردتان کارهای داخلی را به دو قسمت تقسیم می کنند مثلا آن ها فعالیت هایی مانند پخت و پز و تمیزکاری خانه و مراقبت و نگهداری از کودکان را کارهایی زنانه تلقی می کنند و تعمیرات کلی و نگهداری خودرو و کار بیرون خانه بعنوان کارهای مردانه توصیف می شوند.

پس به طورکلی نتیجه مطالعات اخبار خوشی را برای خانم ها به همراه دارد. تفاوت بین میزان زمانی که مردان و زنان به کارهای خانه اختصاص می دهند هرساله کمتر و کمتر می شود.

این بدین معنی است که روزی خواهد رسید که هر دو جنس در تقسیم کارهای خانه به برابری می رسند، اما زنان باید خونسردی خود را حفظ کنند و باز هم صبر پیشه کنند چون این مهم به زودی محقق نمی شود.

براي دريافت اخبار جديد با وبلاگ ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.