انواع رژیم های غذایی

0
دسته بندی : علمی
شنبه ۱۳۹۶/۱۲/۰۵ ۱۰:۰۰
تعداد بازدید : 417 بار

آیا رژیم های مختلف غذایی به همراه ویژگی های آن ها را می شناسید؟ تا به حال چند مورد از این انواع رژیم های غذایی را امتحان کرده اید؟

انواع رژیم های غذایی

رژیم های غذایی انواع مختلفی دارند که عموما برای کاهش وزن استفاده می شوند اما برای موارد دیگری نیز مورد تجویز پزشک قرار می گیرند در ادامه شما را به طور کلی با اسامی و ویژگی ها رژیم ها غذایی آشنا می کنیم اما باید در نظر داشته باشید رژیم های غذایی خودسر و بدون مشورت با متخصص جز ضرر چیزی برای بدنتان نخواهند داشت.

رژیم غذای دارای فیبر: این نوع رژیم برای سلامتی بیشتر می باشد و از ابتلا به برخی بیماری ها جلوگیری می کند. این رژیم باعث افزایش وزن نمی شود، هر چیزی که دوست دارید می توانید بخورید. روزانه حدود 25 تا 40 کالری از فیبر می توانید استفاده کنید که فیبر معمولا در حبوبات، سبزیجات، میوه ها و غلات وجود دارد.

انواع رژیم های غذایی

رژیم غذایی سبزیجات: این رژیم غذایی نیز برای سلامتی بیشتر و دوری از بیماری ها مفید است. از تمامی محصولات حیوانی در این نوع رژیم غذایی ازجمله تخم مرغ و لبنیات اجتناب کنید. از میوه ها، سبزیجات و غلات بیشتر استفاده کنید.

رژیم غذایی پروتئین: یک رژیم با میزان پروتئین بالا و درعین حال کربوهیدرات پایین و مناسب برای کاهش وزن می باشد. استفاده از مواد غذایی مانند: گوشت، تخم مرغ و پنیر که از نظر پروتئین و چربی غنی می باشند. از مواد غذایی دارای کربوهیدرات بالا همانند نشاسته که در نان و غلات است بپرهیزید. همچنین از شکر و لبنیات بجز پنیر، خامه و کره دوری کنید.

رژیم غذایی کم چربی: برای کاهش وزن و دوری از برخی بیماری ها این رژیم متناسب است. میزان چربی دریافتی روزانه را 20 الی 30 درصد کاهش دهید. کلسترول را در غذا به کمتر از 300 میلی گرم در روز برسانید.

براي دريافت اخبار جديد با وبلاگ ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.