میوه ها و سبزیجات

0
دسته بندی : پزشکی
دوشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۰۷ ۱۰:۰۰
تعداد بازدید : 218 بار

روزانه چه تعداد میوه و سبزی مصرف می کنید؟ یکی از میان وعده های سالم و مقوی برای بدن میوه ها هستند.

میوه ها و سبزیجات

کارشناسان تغذیه امروزه معتفدند که ما به میزان کافی در رژیم غذایی خود میوه و سبزی نداریم و بجای این ها چربی و شکر مصرف می کنیم. در رژیم غذایی روزانه اغلب ما مواد مفید و طبیعی همچون میوه ها جای خود را به مواد غذایی بی خاصیت و مضر داده اند. برای همین سازمان بهداشت جهانی کمپینی را برای تشویق ما به خوردن میوه ها و سبزیجات ایجاد کرده است که این کمپین واقع در ایالات متحده آمریکا می باشد.

میوه ها و سبزیجات

تقریبا مصرف تمامی میوه ها و سبزیجات بجز سیب زمینی حدود 5 عدد روزانه کافی است. این مواد می توانند تازه، منجمد یا به حالت قوطی  مانند هلو و گلابی باشند و نیز می توانند خام، پخته یا حتی خشک شده مانند چیپس موز باشند.

بر اساس تحقیقات جدید رنگ سبزیجات در طبقه بندی خواص آنان نقش دارد از این رو مصرف سبزیجات با رنگهای متنوع برای سلامت توصیه می گردد در واقع رنگها در سبزیجات بر خواص منحصر بفرد آنها اشاره دارد. مصرف سبزیجات با رنگهای متفاوت امکان بدست آوردن بالاترین نتیجه را برای شخص ممکن می سازد و سیستم ایمنی بدن را قوی تر می سازد و موجب طول عمر بیشتر شخص می گردد.

علت تاکید بر مصرف میوه ها و سبزیجات چیست؟

این مواد غذایی حاوی مقادیر زیادی ویتامین و مواد معدنی می باشند که برای بدن برای سالم ماندن به آن ها نیاز دارد. مطالعات دانشمندان نشان می دهد که مصرف این مواد سبب جلوگیری از بیماری هایی مانند دیابت وچاقی می شود. از آنجایی که میوه و سبزی چربی و کالری ندارند به ما کمک می کنند تا لاغر بمانیم.

براي دريافت اخبار جديد با وبلاگ ليمو سبز همراه باشيد.

 

 

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.