بی آبی بحران قرن

0
دسته بندی : حوادث
یکشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۰۶ ۱۰:۰۰
تعداد بازدید : 534 بار

در حال حاضر بسیاری از شهرها و کشورهای جهان با مشکل بی آبی مواجه هستند. این مشکلات تا حدی پیش رفته است که بسیاری موضوع اصلی جنگ جهانی سوم را کمبود آب میدانند.

بی آبی بحران قرن

امروزه یکی از مهم ترین مسائلی که بشر با آن روبرو است مشکل کم آبی میباشد. میتوان به جرات گفت که در هر قاره ای کلان شهر ها با مشکل کم آبی مواجه هستند. دانشمندان و محققان نیز چندین سال است که در مورد این فاجعه هشدار میدهند.

کیپ تاون در آفریقای جنوبی یکی از کلان شهرهایی است که در دنیای مدرن امروز با مشکل کمبود آب مواجه شده است. طبق گزارشات بین المللی متاسفانه امروزه از هر چهار کلان شهر یک شهر با مشکل کم آبی مواجه است.

اگر فکر میکیند که تنها قاره هایی مانند آفریقا دچار مشکل کم آبی شدید هستند سخت در اشتباه هستید. پکن، یکی از کلان شهرهای بزرگ و مدرن است که با کم آبی دست و پنجه نرم میکند. طبق تراز و نمودارهای بین المللی موجود، میتوان گفت که اگر شهری کم تر از یک هزار متر مربع منابع آب پاک در دسترس داشته باشد میتوان گفت که این شهر با مشکل کم آبی روبرو است.

بی آبی بحران قرن

جالب است بدانید که در سال 2014 سهم آب هر یک از ساکنان پکن تنها 145 متر مکعب بود. چیزی که این مسئله را وحشتناک میکند این است که 20 میلیون نفر در شهر پکن زندگی میکنند.

نزدیک به یک چهارم ذخایر آب شیرین در روسیه قرار دارد ولی متاسفانه مشکلات آلودگی آب در این کشور که میراث فعالیت های صنعتی شوروی سابق است، چندین شهر روسیه را با مشکل کم آبی روبرو کرده است. علاوه بر اینها چیزی که روس ها بیش از بیش نگران میکند این است که 70 درصد آب مورد استفاده این شهر از آب های سطح زمین تامین میشود.

به تازگی نهادهای دولتی روسیه اعتراف کرده اند که ۳۵ تا ۶۰ درصد کل مخازن آب آشامیدنی این کشور استانداردهای بهداشتی رعایت نمی‌شود.

براي دريافت اخبار جديد با وبلاگ ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.