نقش تلویزیون در رویاهای ما چیست؟

0
دسته بندی : علمی
دوشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۱۴ ۱۰:۰۰
تعداد بازدید : 827 بار

رویا دیدن یکی از مهمترین بخش های خواب ماست، خواب های شما چه رنگی اند؟ رنگی اند یا سیاه و سفید؟

نقش تلویزیون در رویاهای ما چیست؟

رویا دیدن یا همان خواب دیدن برای انسانها در ادورا مختلف تاریخ از جایگاه بسیار مهمی برخوردار بوده اند. انسانها همواره رویاهای خود را پلی به سمت واقعیت می دانسته اند.

رویاها می توانند به شکل های مختلفی برای انسان پدید آینده از اتفاقات زنجیره ای روزانه گرفته تا اتفاقاتی در ماوراء الطبیعه.

به مرور زمان و با افزایش سن مدت زمان و دفعات خواب دیدن کم می شوند. همواره بین مردم بحث های زیادی درباره این رویاها و رنگ های آن وجود دارد. دانشمندان درمورد این پدیده تحقیقات بسیاری کرده اند.

یکی ازاین محققان، روان شناسی است که در دانشگاه Dundee کار می کند. نام او Eva Murzyn  می باشد و وی در حال حاضر فقط به انتشار نتایج مطالعات خویش می پردازد.

نقش تلویزیون در رویاهای ما چیست؟

60 نفر به Eva  در تحقیق اش یاری رساندند. آن ها پرسش نامه تهیه کردند و رویاهای روزانه خود را ثبت کرده اند. او افراد زیر سن 25 یا بالای 55 را انتخاب کرده است و جامعه آماری خود را تشکیل داده است.

هنگامی که Eva رویاهای روزانه آن ها را بررسی می کرد، متوجه شد که آن ها معمولا رویاهایشان را رنگی مشاهده می کنند درحالی که گروه مسن تر اغلب رویاهای سیاه و سفید دارند.

بنابراین Eva فکر کرد که این به دلیل این است که گروه مسن تر نمایش های تلویزیونی را اغلب سیاه - سفید در زمان جوانی مشاهده کرده اند و به این عقیده رسید که برای ذهن آن ها درهنگام تماشای تلویزیون در زمان جوانی  حتما اتفاقی افتاده است.

براي دريافت اخبار جديد با وبلاگ ليمو سبز همراه باشيد.

 

 

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.