لباس فرم در مدارس چگونه است؟

0
دسته بندی : اجتماعی
شنبه ۱۳۹۶/۱۲/۱۹ ۱۰:۰۰
تعداد بازدید : 1245 بار

لباس فرم در حقیقت باعث متحدالشکل شدن افراد یک سازمان، ارگان و... می شود که جلوه بصری زیبایی ایجاد می کند.

لباس فرم در مدارس چگونه است؟

اولین لباس فرمی که همه ما تجربه پوشیدن آن را داریم، لباس فرم مدرسه است. آیا پوشیدن یک فرم خاص برای محل کار یا مدرسه را می پسندید؟

سال های زیادی است در بریتانیا، بر سر این موضوع که بچه ها برای رفتن به مدرسه باید لباس یک شکل بپوشند یا نه بحث های داغی وجود دارد.

روزنامه ها به طورمکرر گزارش هایی را در مورد دانش آموزانی که بدلیل عدم رعایت پوشش مدرسه به اجبار به خانه برگشتند را منتشر می کند. در بریتانیا فرم واحدی درمورد پوشش دانش آموزان در مدارس وجود ندارد و هر مدرسه ای به سلیقه ی مدیر آن فرم خاصی برای پوشش انتخاب می کند.

در ژاپن یک پوشش واحدی برای همه مدارس درنظرگرفته شده است. پسران در مدارس راهنمایی ژاکت مشکی می پوشند و دختران یونیفرم آبی و سفید بنابر پوشش قایق رانان  قرن نوزدهم اروپایی به تن می کنند.

لباس فرم در مدارس چگونه است؟

اندازه ی خاصی برای بلندی دامن مقرر شده که گاها معلمان اندازه آن را چک می کنند. در ژاپن همانند سایر کشورها، دانش آموزان راه هایی برای سرپیچی از قوانین پوشش را پیدا می کنند.

در ایالات متحده آمریکا از یونیفرم در دهه 1980 در برخی روستاها به منظور جلوگیری از قلدری کردن برخی دانش آموزان علیه دیگران استفاده می شده است بعد از یک دهه درامریکا حدود بیست و پنج درصد مدارس ابتدایی و دوازده درصد مدارس راهنمایی از پوشش واحدی استفاده می کردند.

در کشور ما نیز هر مدرسه بنا به سلیقه خود فرم متفاوتی دارد، اما جدا از همه این تفاوتها شاید پوشیدن لباس فرم آنقدر هم بد نباشد. شما هر روز می دانید که لباس مورد نظر برای پوشیدنتان کدام است و دغدغه انتخاب لباس را ندارید.

بعلاوه همه افراد فارغ از هر جایگاه اجتماعی با پوشیدن لباس های هم شکل احساس بهتری در کنار هم دارند و می توانند باهم ارتباط بهتری برقرار کنند.

براي دريافت اخبار جديد با وبلاگ ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.