نوسانات دلار و ثاثیرات آن

0
دسته بندی : اقتصادی
سه شنبه ۱۳۹۷/۰۱/۲۱ ۱۰:۰۰
تعداد بازدید : 545 بار

در طی مدتی کوتاه ارزهای خارجی اعم از دلار روند صعودی تاثیر گذاری در کشورمان داشته اند. باید دید که این رشد ناگهانی و قابل توجه چه تاثیری بر بازار ایران خواهد گذاشت.

نوسانات دلار و ثاثیرات آن

نوسانات دلار و ثاثیر آن روی بازار

امروز نرخ دلار آمریکا روی کانال سه هزار تومان قرار گرفت، اما بیش از این در طی دو روز گذشته روی کانال چهار و پنج هزار تومان خودنمایی میکرده است.

باید در نظر داشته باشید که افزایش و یا کاهش قیمت دلار تاثیر بسیار شدید و مستقیمی روی بازار سکه، طلا و ارزهای خارجی خواهد گذاشت و به جرات میتوان گفت که اولین بازاری که تحت تاثیر نوسانات دلار قرار خواهد گرفت، بازار سکه و ارز است.

تاثیرات دلار آمریکا، از گوشت تا مسکن

شب گذشته جناب آقای جهانگیری با بیان تک نرخی شدن قیمت دلارريال ارزش این ارز را 4200 تومان برآورد کرد.

اعلام این رقم در حالیست که بسیاری را متعجب کرد، اکثر کارشناسان ارزی معتقد بودند که شاهد چنین رشد ناگهانی ارز نخواهیم بود اما عکس این نظریه ها در بازار اتفاق افتاد.

نوسانات دلار و ثاثیرات آن

باید در نظر داشته باشید که قیمت این ارز بر روی تمامی بازارهای در حال فعالیت تاثیر مستقیم و یا غیر مستقیم خواهد داشت.

با این حال بسیاری از کارشناسان معتقدند که افزایش نرخ ارز از صادرات کالا و خدمات حمایت خواهد کرد و واردات را نیز کاهش خواهد داد.

اما باید توجه داشته باشید که  ترکیب ۹۰درصدی کالاهای واسطه‌ای و سرمایه‌ای در واردات در نهایت به افزایش قیمت تمام شده برخی  محصولات داخلی نیزمنجر خواهد شد.

پوند و دلار کانادا همچنان در اوج

امروز قیمت دلار به نرخ 4200 تومانی برمیگردد اما باید در نظر داشته باشید که هم اکنون قیمت پوند انگلیس و دلار کانادا در بالاترین وضعیت خود قرار دارند، باید دید که رشد این ارزها چه تاثیری در بازار کشور خواهد داشت.

نظر شما در رابطه با نوسانات ارزها و تاثیر آنها در بازار چیست؟

براي دريافت اخبار جديد با وبلاگ ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.