تاریخ فیلتر تلگرام

0
دسته بندی : گزارش ویژه
یکشنبه ۱۳۹۷/۰۱/۲۶ ۱۰:۰۰
تعداد بازدید : 774 بار

پیام رسان تلگرام Telegram این روزها جای خود را به خوبی در میان ایرانی ها بازکرده است اما باید گفت که هم اکنونتاریخ فیلتر تلگرام  قطعی شده است و به زودی این شبکه اجتماعی فیلتر خواهد شد.

تاریخ فیلتر تلگرام

تقریبا همه ما با شبکه اجتماعی تلگرام آشنا هستیم و باید گفت که telegram رقبای داخلی زیادی برای خود دارد.

با توجه به موضوع فیلتر تلگرام به احتمال زیاد تا چندی دیگر این شبکه اجتماعی از دور کنار خواهد رفت و پیام رسان های دیگری جای این شبکه اجتماعی را خواهند گرفت.

دادگاه تلگرام در روسیه

telegram شرایط مشابهی را نیز در کشور روسیه دارد.

در روسیه نیز دادگاهی بر سر مسدود کردن این شبکه اجتماعی پدید آمده و دولت روسیه درصدد مسدود کردن این شبکه اجتماعی است.

پس از همکاری نکردن مدیران Telegram با سرویس‌های امنیتی روسیه و اصرار به حفظ اطلاعات کاربران، دادگاه تاگانسکی مسکو دستور فیلتر شدن این پیام رسان را در روسیه صادر کرد.

مدیر تلگرام خیلی زود به این موضوع واکنش نشان داد و گفت این تنها یک کار غیر قانونی است، اما از لحاظ فنی غیر ممکن خواهد بود، چرا که به زودی تلگرام، فیلترینگ را دور می‌زند.

تاریخ فیلتر تلگرام

تاریخ فیلتر تلگرام در ایران

با این حال مجتبی ذوالنور، نماینده مجلس و عضو کمیسیون امنیت ملی از برگزاری جلسه ای با وزیر ارتباطات در خصوص پیام رسانهای داخلی و همچنین تاریخ فیلتر تلگرام شبکه اجتماعی خارجی خبر داد.

باید گفت که موضوع فیلترینگ telegram هم اکنون در دستور کار قرار گرفته است و میتوان گفت که به احتمال زیاد به زودی این پیام رسان خارجی فیلتر خواهد شد.

ذوالنور طی توییت ایی در رابطه با این مسئله افزود که حمایت از پیام رسان های داخلی پاسخگوی نیاز مردم و همچنین فعالان اقتصادی خواهد بود.

نظر شما در رابطه با این موضوع چیست؟ بنظر شما آیا پیامرسان های دیگر میتوانند پیام رسان تلگرام را از دور رقابت خارج کرده و نیاز مردم را فراهم کنند؟

براي دريافت اخبار جديد با وبلاگ ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.