قلیان های جیبی

0
دسته بندی : علمی
سه شنبه ۱۳۹۷/۰۲/۰۴ ۱۰:۰۰
تعداد بازدید : 1374 بار

با پیشرفت تکنولوژی و رفع نیازهای مردم قلیان های جیبی نیز به بازار آمده اند! هر فردی می تواند قلیانی را در ابعاد کوچک تر و جیبی با خود حمل کند. اما هیچ گاه فراموش نکنید که استعمال دخانیات به هر شکل و شیوه مملو از معایبی است که هیچ گاه استعمال آن توصیه نمی شود.

قلیان های جیبی

قلیان جیبی چیست؟

اين نوع قليان، داراي يك باتري است كه به‌وسيله كابل يواس‌بي به لپ‌تاپ وصل شده و قابل شارژ است.

اين دستگاه شامل مخزني است كه مايع قليان يا همان اسانس درون آن ريخته و توسط قسمت گرمايشي به دود تبديل مي‌شود. براساس ادعاي فروشگاه‌های توزیع‌کننده، قليان جيبي شارژي تاييديه اتحاديه اروپا را دارد.

این درحالي‌كه براساس اعلام وزارت بهداشت، مايع اين قليان حاوي مواد اعتيادآور و با اسانس‌هاي متنوع و مختلف است. قلیان جیبی  دارای اسانس و طعم‌دهنده‌های مختلف با طعم میوه‌هایی چون هلو و لیموست و باعث می‌شود مزه توتون و تنباکو احساس نشود و به همین دلیل فرد مصرف کننده بدون احساس ناراحتی، به میزان زیاد از این وسیله و مواد سمی داخل آن استفاده می‌کند.

مضرات استفاده از قلیان جیبی:

-مشکلات قلبی (باعث رسوب چربی در دیواره رگ های قلب می شود )

-مشکلات تنفسی ( ایجاد عفونت و بیماری برای ریه )

-دارای عوارض جانبی مانند استفراغ، حالت تهوع، بیش فعالی، احساس گرگرفتگی، سرگیجه ، تپش قلب و سوزش چشم در کودکان ناشی از دود

- ایجاد 13 نوع سرطان

- سقط جنین یا نازایی

- پوسیدگی و زرد شدن دندان ها

- ضعف شنوایی و بینایی

- پوکی استخوان

- بیماری های کبدی

 قلیان های جیبی

مزایا قلیان جیبی:

- نداشتن بوی بد سیگار یا قلیان

- کمی سنگین است و ممکن است انگشتان را خسته کند ( البته این خود ممکن است حسن باشد چراکه بعد از مدتی فرد بهمین دلیل کلا استعمال دخانیات را کنار می گذارد.)

- نداشتن ته سیگار و ضایعاتی مانند آن

براي دريافت اخبار جديد با وبلاگ ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.