نوشابه انرژی زا

0
دسته بندی : پزشکی
دوشنبه ۱۳۹۷/۰۲/۱۷ ۱۷:۰۰
تعداد بازدید : 743 بار

انواع نوشابه انرژی زا را میتوانید در هر مغازه ای پیدا کنید، نوشابه هایی که هرروز به محبوبیت و طرفدارانشان افزوده میشود. اما به راستی این نوشابه های چه مضراتی دارند و عملکرد آنها در بدن چگونه است؟

نوشابه انرژی زا

مواد تشکیل دهنده

این نوشابه ها با برند ها و رنگ و لعاب های مختلف در بازار در دسترس هستند. با مقدایر کافئین و ویتامین های متغیر; اما چیزی که در واقع وجود دارد این است که این نوشابه ها حاوی مقادیر بسیار بالائی کافئین هستند که میتوانند به قلب و کبد آسیب برساند. کربوهیدراتها، ویتامین ها، قند و مواد محرک از دیگر مواد تشکیل دهنده این نوشابه ها هستند.

نوشابه انرژی زا ممنوع در دیگر کشورها

با اینکه این نوشابه ها در ایران بعه وفور یافت میشود، در بسیاری از کشورها ممنوع اعلام شده است. باید گفت که آمریکایی ها یکی از طرفداران پروپا قرص این نوشابه ها به حساب می آیند. اما باید گفت که در کشورهایی همانند سوئذ، دانمارک و نروز این نوشابه ها را ممنوع اعلام کرده اند و در کانادا نیز این نوشابه ها با برچسب هشدار به فروش میرسد.

نوشابه انرژی زا

خطرات نوشابه انرژی زا

ولید کنندگان نوشابه های انرژی زا در ترکیب محصولات خود از ترکیباتی استفاده می کنند  که روی بطری قید نمی شود و همین مسئله ممکن است به نوعی برای ورزشکاران حرفه ای خطر آفرین باشدو احتمال آلودگی به مواد ممنوعه به خصوص ترکیبات محرک و در نتیجه مثبت شدن نتیجه آزمایش دوپینگ ورزشکاران حرفه ای در نتیجه مصرف نوشیدنی های انرژی زا در حین مسابقات وجود دارد.

اگر میخواهید به میزان بسیار کم این مایعات را مصرف کنید باید گفت که کار درستی  را انجام میدهید، اما باید گفت که استفاده بیش از حد از این نوشابه ها سبب بروز عوارض متعدد و همچنین اعتیاد د در افراد میشود.

نظر شما در رابطه با این موضوع چیست؟

براي دريافت اخبار جديد با وبلاگ ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.