جلوگیری از سرقت ماشین

0
دسته بندی : علمی
سه شنبه ۱۳۹۷/۰۲/۱۸ ۱۰:۰۰
تعداد بازدید : 777 بار

با پیشرفت روز افزون اتوموبیل ها، دزدان ماشین نیز روز به روز مجهز تر میشوند، با رعایت چند نکته ساده میتوانید از سرقت ماشین خود جلوگیری کنید.

جلوگیری از سرقت ماشین

سرقت در مکان های شلوغ

شاید بارها تصاویر و فیلم های متععدی را در این باره در فضای مجازی دیده باشید. سارق پس از انتخاب ماشین مورد نظر خود، با ترفندهای خاص شما را به مکانی کم تردد میبرد و سپس با استفاده از سلاح های سرد و یا گرم اقدام به تهدید و سرقت ماشین شما میکند. به یاد داشته باشید که همواره باید مراقب اتوموبیل و یا افرادی که شما را به صورت پنهانی تعقیب میکنند باشید و در صورت مواجه شدن با چنین موقعیتی به مکان خلوت نروید و سعی کنید در مکان شلوغ باقی بمانید. به خاطر داشته باشید که سارق نمیتواند شما را در محل کم تردد گیر بیندازد.

مواظب سارقان در لباس مکانیک ها و یا کارگر کارواش باشید

سعی کنید همواره از مکانیک ها و یا کارواش های قابل اطمینان استفاده کنید. یکی از روش های سارقان مخفی شدن در هویت کارگر کارواش و یا مکانیک است. اگر مجبور شدید از کارواش و یا مکانیک غریبه سرویس دریافت کنید، به هیچ عنوان از ماشین خود دور نشوید.

جلوگیری از سرقت ماشین

تاریکی، بهترین فرصت برای سارقان

یکی از متداول ترین روش های سارقان سرقت در شب و ساعات کم تردد است. در چنین ساعاتی سعی کنید به هیچ عنوان ایست غیر ضروری نداشته باشید. ترفندهایی که سارقان استفاده میکنند ممکن است شما را گمراه و مجبور به توقف کنند. به راه خود ادامه دهید و به این علائم توجه نکنید.

روش های متداول امنیتی ضامن خودروی شما

بااستفاده از راه‌حل‌های ارائه شده در این مقاله و البته روش‌های قدیمی و مطمئن قفل پدال، فرمان و چرخ احتمال سرقت خودروی خود را به پایین‌ترین حد ممکن برسانید. این روش ها میتواند به راحتی کار سارق را سخت و غیر ممکن کند. همچنین به یاد داشته باشید که اگر در اتوموبیل خود را در محل خلوت پارک میکنید دزدگیر خود را به هیچ وجه روی حالت بی صدا قرار ندهید.

براي دريافت اخبار جديد با وبلاگ ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.