بازار گوشی در آستانه سقوط

0
دسته بندی : اقتصادی
سه شنبه ۱۳۹۷/۰۲/۱۸ ۱۵:۰۰
تعداد بازدید : 653 بار

این روزها بازار گوشی در رکود و گرانی غیرقابل توصیف برخی اجناس به سر میبرد. اما مسئله این است که این رکود تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟

بازار گوشی در آستانه سقوط

قیمت آیفون 10 قیمتی غیر منطقی

با وجود این که تنها قیمت تعداد اندکی از اسمارت فون ها همانند آیفون 10 سر به فلک کشیده است، قیمت دیگر اسمارت فون ها و تلفن های همراه مناسب است. اما باید این وجود فروش این بازار هم اکنون به کم ترین حد ممکن رسیده است و همین مسئله نگرانی های زیادی را در بر داشته است.

طبق گزارشات، هم اکنون امکان ثبت سفارش و نقل و انتقالات تلفن های همرا برای وارد کنندگان امکان پذیر است. به همین دلیل واردکنندگان در حال وارد کردن گوشی های موبایل به داخل کشور هستند.

بازار گوشی در آستانه سقوط

نرخ ارز مقصر رکود بازار گوشی

باید گفت که متاسفانه به دلیل نوسانات لحظه ای نرخ ارز هم اکنون بسیاری از خریداران از خرید گوشی اجنتاب میکنند و همین موضوع باعث شده است تا بازار گوشی رکود قابل توجهی را در پیش بگیرد. همانطور که ذکر شد هم اکنون قیمت گوشی در بازار منطقی است اما با استقبال زیادی مواجه نشده است.

شرایط بازار گوشی بحرانی است

باید گفت که خرید و فروش در بازار طی یک ماه قبل ازعید دچار روند نزولی قابل توجهی شده است. با این تفاسیر متاسفانه باید گفت که تا وقتی که شرایط ارزی به ثبات قابل قبولی نرسد، بازار گوشی و بازارهای وابسته به آن همچنان در این وضعیت به سر میبرند.

البته باید این را در نظر داشته باشید که به گفته رئیس اتحادیه دستگاههای مخابراتی، با توجه به قیمت مناسب گوشی ها هم اکنون زمان مناسبی برای خرید تلفن همراه توسط کاربران است. در نظر داشته باشید که این قیمت مناسب با وجود راکد شدن بازار گوشی به وجود آمده است.

نظر شما رد این رابطه چیست؟ بنظر شما آیا هم اکنون تلفن های همراه دارای قیمت مناسبی هستند؟

براي دريافت اخبار جديد با وبلاگ ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.