فصل گوجه سبز

0
دسته بندی : پزشکی
پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۲/۲۰ ۱۹:۰۹
تعداد بازدید : 691 بار

واقعا چه چیزی باعث می شود که گوجه سبز از زمانی که حتی به خوبی نرسیده و در بازار عرضه می شود اینقدر محبوبیت پیدا کند؟

فصل گوجه سبز

خواص گوجه سبز

گوجه سبز یکی دیگر از خوراکی های این فصل است که در مقایسه با چغاله بادام خواص بیشتری دارد.گوجه سبز منبع خوبی از ویتامین سی و گروهی از ویتامین های بی است.

ویتامین سی در افزایش ایمنی بدن و افزایش بافت های هم بند نقش بسزایی دارد و ویتامین های گروه بی هم می توانند به کاهش استرس ها و سلامت سیستم عصبی بدن ما کمک کنند.

ترکیبات و فواید گوجه سبز

در ترکیبات آن مقادیر زیادی پتاسیم و فلور هم وجود دارد که فلور در سلامت دندان ها موثر است و پتاسیم هم در کارکرد بافت عضلانی و عضله قلب تاثیر بالایی دارد

این کوچولوی خوشمزه به عنوان میوه ای که خاصیت آنتی اکسیدانی دارد، می تواند خاصیت ضد سرطان و پیشگیری از پیری سلولی و حتی مقداری اثر کاهنده در چربی های خون داشته باشد.

فصل گوجه سبز

مضرات گوجه سبز

از مضرات این میوه میتوان به مقادیر زیادی اگزالات اشاره کرد که می تواند در سیستم کلیوی بدن تجمع و سنگ های ادراری تولید کند.کسانی که سابقه سنگ هایی از جنس اگزالات دارند بهتر است در خوردن گوجه سبز احتیاط کنند.

از طرف دیگر افراد دیگری هم که به خوردن گوجه سبز آن هم به مقدار زیاد علاقه دارند بهتر است همراه با آن مقداری هم آب بخورند تا اگزالات موجود در گوجه سبز رفع شود و با تولید سنگ های ادراری برای آنها ناراحتی ایجاد نکند.

مقدار مصرف گوجه سبز به عوامل مختلفی بستگی دارد.یک عامل مهم همان وضعیت گوارشی افراد است.

به هر حال این میوه هم یک میوه نارس است و خوردن بیش از حد مجاز آن می تواند در فرد، سوءهاضمه، کرامپ های شکمی و نفخ را به وجود آورد اما از طرف دیگر از آنجا که قند پایینی دارد میوه کم ضرری است.

مصرف مورد نیاز بدن

یکصد گرم از این میوه خوشمزه، حدود 40 کیلو کالری انرژی دارد و به همین دلیل می شود به عنوان یکی از میان وعده ها روی آن حساب کرد اما با درنظر گرفتن این نکته که مقدار مناسب آن در هر روز به میزان نصف لیوان تا یک لیوان آن است.

در مصرف گوجه سبز مثل چغاله بادام نکته ای که خیلی مهم است و باید نسبت به آن توجه داشت ضدعفونی کردن آن است.

این میوه جزو میوه هایی است که با پوست خورده می شود و در مورد تمام میوه هایی که با پوست خورده می شوند، ضد عفونی کردن قبل از مصرف نکته بسیار قابل اهمیتی است که حتما باید رعایت شود.

براي دريافت اخبار جديد با وبلاگ ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.