حسگر اثر انگشت

0
دسته بندی : موبایل
شنبه ۱۳۹۷/۰۲/۲۲ ۱۰:۰۰
تعداد بازدید : 673 بار

این روزها استفاده از حسگر اثر انگشت به یک استفاده متداول در بین افراد تبدیل شده است. اما واقعا این حسگرها  تا چه اندازه دقیق هستند؟

 

حسگر اثر انگشتاکثر افراد دارای گوشی های هوشمند هستند و به جرات میتوان گفن که تقریبا همه اسمارت فون ها از این قابلیت بهره میبرند. اثر انگشت و قابلیت تشخیص چهره جز تکنولوژی های مدرن ای به حساب می آیند که در انواع و اقسام تلفن های همراه استفاده میشوند.

آیا واقعا این تکنولوژی ها ایمن هستند؟

شاید این سوال برای شما نیز بوجود آمده باشد که آیا به راستی این تکنولوژی ها ایمن هستند یا خیر و آیا راهی برای دور زدن این قابلیت ها وجود دارد؟ باید گفت که خوشبختانه حسگر اثر انگشت و همچنین قابلیت تشخیص چهره به طور کلی ایمن هستند.

حسگر اثر انگشت

امنیت غیرقابل تضمین

شاید فکر کنید که ایمنی این قابلیت ها تضمین شده است اما باید گفت که به طور قطع نمیتوان امنیت حسگر اثر انگشت و یا قابلیت تشخیص چهره را تضمین کرد. چرا که همیشه راه هایی برای دور زدن امنیت وجود دارد. باید گفت که از لخاظ تئوری دور زدن این قابلیت ها ممکن نیست اما این در صورتی است که این ویژگی ها مورد یک حمله هدفمند قرار نگیرند.

برای مثال، اگر کسی هنگامی که شما خواب باشید قصد وارد شدن به تلفن شما را داشته باشد میتواند انگشت شما را روی حشگر قرار دهد، یا اینکه هر کسی میتواند شما را وادار به باز کردن گوشیتان با حسگر اثر انگشت و یا تشخیص چهره کند.

با این که راه هایی برای دور زدن و نفوذ به تاچ آیدی شما وجود دارد اما خوشبختانه هنوز راهی برای نفوذ به فیس آیدی مطرح نشده است.اما این موضوع به آن معنی نخواهد بود که در آینده نیز این قابلیت قابل نفوذ نباشد، بهرحال با این تفاسیر میتوان گفت که به صورت کلی این قابلیت ها امن هستند و مشکلی برای کاربران عادی به وجود نخواهد آمد.

براي دريافت اخبار جديد با وبلاگ ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.