بررسی عملکرد یک سایت

0
دسته بندی : تکنولوژی
شنبه ۱۳۹۷/۰۲/۲۲ ۲۰:۰۰
تعداد بازدید : 390 بار

نزدیک به 645 میلیون سایت فعال در دنیا وجود دارد. اما چگونه میتوان فهمید که یک سایت چه رتبه ای را در این میان کسب کرده است؟

بررسی عملکرد یک سایت

در قرن 21 همه ما روزانه با اینترنت سرو کار داریم و به جرات میتوان گفت که اینترنت هم اکنون بخش جذا نشدنی از زندگی انسان است. بخش اعظم اینترنت را سایت ها در اختیار دارند و افراد هرروز از این سایت ها بازدید میکنند. این سایت ها موضوعات مختلفی همانند: ورزشی, وبلاگ, خدماتی, فروشگاهی و هزازان  را در بر میگیرند.

الکسا رتبه بندی را به شما نشان میدهد

اما سوال اینجاست که چگونه میتوان عملکرد یک سایت را در میان رقبایش مشاهده نمود؟ برای این کار کافیست تا به سایت www.alexa.com مراجعه کنید. البته که سایت های زیادی در این زمینه وجود دارند اما سایت الکسا را میتوان به عنوان یکی از معتبر ترین این سایت ها نام برد.

بررسی عملکرد یک سایت

به راحتی سرچ کنید و از رتبه بندی مطلع شوید

این وب سایت به شما رده بندی همه سایت های قابل دسترسی را نشان میدهد، کافیست تا اسم سایت مورد نظرتان را در قسمت Browse Top Sites آدرس مورد نظرتان را سرچ کنید. الکسا در واقع یکی از زیر مجموعه‌های شرکت بزرگ آمازون است. الکسا در آوریل سال ۱۹۹۶ کار خود را آغاز کرد و روز به روز دامنه خدمات و فعالیت خود در سطح اینترنت را گسترش داد و امروزه به‌عنوان یک منبع مفید از داده‌های وبگاه‌های اینترنتی شناخته می‌شود.

پس از سرچ آدرس مورد نظرتان, این سایت به شما پارامتر هایی نظیر رتبه بندی جهانی، رتبه بندی کشوری، امتیاز سایت مورد نظر و دیگر پارامتر های مهم را نشان خواهد داد.

در نظر داشته باشید که پارامترهای کلیدی و اساسی سایت مورد نظر تنها برای ادمین های اصلی سایت مورد نظر نشان داده خواهد شد.

براي دريافت اخبار جديد با وبلاگ ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.