ویژگی های فلز استیل

0
دسته بندی : علمی
سه شنبه ۱۳۹۷/۰۲/۲۵ ۱۰:۰۰
تعداد بازدید : 1342 بار

استیل فلزی است که  به ندرت حساسیت می دهد و رنگ مخصوص به خود را دارد و با فلز دیگری قابل مقایسه نیست. به هیج وجه تغییر رنگ نمی دهد و ماندگاری آن بسیار بالاست.

ویژگی های فلز استیل

ویژگی های فلز استیل

معرفی فلز استیل: استیل (فولاد زنگ نزن) آلیاژی از فولاد است که از 10.5 درصد یا بیشتر کروم و بیش از 50 درصد آهن تشکیل شده باشد. کروم موجود در استیل باعث به وجوئد آمدن یک سطح سخت و یکپارچه در برابر زنگ زدگی می شود.

قیمت آن بستگی به کیفیت آن دارد، همچنین شرکت های معتبر با قیمت های بسیار بالا در کارهایشان از این نوع فلز استفاده می کنند.

برخی از ویژگی های فلز استیل :

بدون حساسیت بودن زیورآلات استیل

بعضی از افراد به دلایلی به برخی از زیورآلات ( مخصوصا زیورآلاتی که در ترکیب خود نیکل دارند) حساسیت نشان می دهند و پوستشان سرخ شده و به خارش میافتد. زیورآلات استیل این حساسیت را ایجاد نمی کنند.

دكتر «رابرت نورمن»، متخصص پوست و مو در دانشگاه «تامپابی» می‌گوید: «اگر حتی نسبت به گوشواره‌ها، گردنبند و دستبند استیل، ‌نقره یا پلاستیكی خود واكنش نشان دادید به قفل یا بند این وسایل دقت كنید، ‌اگر از نیكل بود می‌توانید آن را با استیل یا بندها و قفل‌های طلا یا نقره جایگزین كنید.»

استحکام و مقاومت بالا :

از دیگر ویژگی های فلز استیل مقاومت بالای فلز استیل به سازندگان امکان می دهد حلقه ها و زنجیرهای زیبایی از آن تولید کنند که برای استفاده روزمره و دائمی بسیار مناسب می باشد و مطمئن باشید که زیورآلات شما به سادگی تحت فشار خم یا شکسته نخواهد شد. یکی از دلایل اصلی که باعث می شود در زیورآلات مردانه فلز استیل بیشتر مشاهده شود همین قدرت و استحکام بالای این فلز است .

البته در نظر داشته باشید که استیل به خاطر استحکام و قدر بالایی که دارد اجازه ساخت زیورآلات بسیار ظریف و ریزه کاری زیاد را نمی دهد و اجناس تولید شده با این فلز اکثر قالب مشخص و ثابتی دارند.

ویژگی های فلز استیل

رنگ ثابت بودن استیل :

بدلیجات و زیورآلاتی که با استیل ساخته می شوند دارای رنگ ثابتی هستند که یکی از ویژگی های فلز استیل است و برای استفاده روزانه گزینه مناسبی محصوب می شوند و به همین دلیل بین تمام اقشار جامعه خواهان زیادی دارد. پوشش اکسید کروم که از خش افتادن سطح استیل جلوگیری می کند باعث می شود از واکنش با سایر مواد شیمیایی نیز بر حذر باشد.

در محیط هایی که سطح نمک زیاد است نقره دچار رنگ رفتگی می شود، اما استیل اینطور نیست. بنابراین، برای شنا، غواصی و سایر ورزش های آبی زیورآلات استیل بهترین گزینه هستند. افرادی که باید مدام دستان خود را بشویند و دستشان با آب و کف تماس زیادی دارد نیز بهتر است از حلقه استیل استفاده کنند.

افرادی که پوست شان به سایر زیورآلات و بدلیجات حساسیت نشان می دهد نیز می توانند از زیورآلات استیل به عنوان یک جایگزین ارزان و جذاب استفاده کنند.

قیمت مناسب زیورآلات استیل :

استیل فلزی با قیمت مناسب هست که باعث می شود اجناسی که با استفاده از این فلز ساخته می شوند نیز قیمت بسیار مناسبی داشته باشند.

براي دريافت اخبار جديد با وبلاگ ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.