استراتژی شبکه های اجتماعی

0
دسته بندی : تکنولوژی
سه شنبه ۱۳۹۷/۰۲/۲۵ ۱۹:۰۰
تعداد بازدید : 609 بار

این روزها شبکه های اجتماعی چنان در زندگی روزمره همه کاربران نفوذ کرده اند که زندگی بدون آنها بسیار دشوار خواهد بود.

استراتژی شبکه های اجتماعی

استراتژی شبکه های اجتماعی

استراتژی شبکه های اجتماعی به مرور زمان طوریست که جای تلویزیون، رادیو، روزنامه و دیگر وسایل ارتباط جمعی را خواهند گرفت. استفاده از شبکه های اجتماعی برای همه کاربران راحت تر و لذت بخش تر از سرچ در اینترنت و استفاده از متدهای قدیمی است.

از این رو استفاده ازشبکه های اجتماعی برای توسعه یک برند یا استارتاپ یا بیزینس های مختلف بسیار مناسب خواهد بود. هر چقدر که استفاده از این شبکه های اجتماعی راحت باشد به دلیل حجم بالای آنها فعالیت در آن ها دشوار خواهد بود.

طبق آمارها تخمین زده می شود که حدود دو میلیارد کاربر در سراسر جهان در حال استفاده از شبکه های مختلف اجتماعی هستند. با توجه به این آمار استفاده از شبکه های اجتماعی می تواند تضمین خوبی برای موفقیت کسب وکار شما باشد.

افزایش تعداد مخاطبین

مخاطبین یا همان فالوئرها یکی از مهمترین عواملی است که ضامن کیفیت و محبوبیت برند شما خواهند بود. این روزها همه مخاطبین بعد از رویت شما در شبکه های اجتماعی به تعداد مخاطبین شما توجه می کنند.

درنتیجه بسیاری از برندها اقدام به خرید فالوئر می‌کنند که ممکن است از طرف کارشناسان شناسایی شده و پروفایلشان برای همیشه بسته شود. پس راه حل مناسب برای افزایش طبیعی تعداد مخاطبین کدام است؟

تولید محتوا همیشه یکی از روش های مناسب برای جلب توجه مخاطبین بوده است. یکی دیگر از روش های مناسب ابزارهایی همچون narrow.io می باشند که با بررسی کلمات کلیدی و هشتگ های استفاده شده شما را در تحلیل موضوع یاری می کنند.

ارزیابی

همیشه یک فعالیت باید از جهات مختلف ارزیابی شود تا مفید یا مضر بودن آن مشخص شود. راههای زیادی برای ارزیابی فعالیت شما در شبکه های اجتماعی وجود دارد. یکی از نرم افزارهای مفیذ در این زمینه Sentione می باشد.

شما می توانید از بازخورد کاربران از طریق نظراتشان در دایرکت یا زیر پستهای شما به ارزیابی مفید برسید.

استراتژی شبکه های اجتماعی

حضور در تمام شبکه های اجتماعی

نکته مهم این است که شما در تمام شبکه های اجتماعی نام برند خود را ثبت کنید البته این بدان معنا نیست که حتما در همه آنها فعالیت داشته باشید.

ابزارهایی مانند Know'em کمک می‌کنند موجودیت نام کاربری در شبکه‌های اجتماعی مختلف بررسی شده و در صورت تمایل رزرو شود.

مدیریت در شبکه های اجتماعی

شما می توانید جهت سهولت در انتشار پست در شبکه های اجتماعی از سیستم زمانبندی استفاده کنید. MeetEdgar یکی از ابزارهای مدیریت و به روزرسانی در این زمینه می باشد. به یاد داشته باشید رمز موفقیت در شبکه های اجتماعی به روزرسانی است.

در سال ۲۰۱۸ بسیاری از روش‌های قدیمی بازاریابی از بین رفته‌اند اما شبکه‌های اجتماعی هنوز هم به‌عنوان یکی از عوامل اصلی رشد برند شناخته شده و روزبه‌روز به اهمیت آن‌ها افزوده می‌شود.

براي دريافت اخبار جديد با وبلاگ ليمو سبز همراه باشيد.

 

 

 

 

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.