بازاریاب موفق (بخش اول)

0
دسته بندی : اقتصادی
پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۲/۲۷ ۱۰:۰۰
تعداد بازدید : 470 بار

هر فردی از حرفه بازاریاب یک دید متفاوت دارد. اما در اصل باید گفت که بازاریابی به معنای پیدا کردن مشتریان بالقوه در حوزه یک جنس یا خدمات خاص است.افراد فعال در این حوزه باید بتوااند این بازار مشتریان را پیدا کرده و جنس مورد نظر خود را به آن ها عرضه کند. اما سوال این جاست که این امر چگونه ممکن است؟

بازاریاب موفق (بخش اول)

هدف بازاریاب

بازاریاب باید سعی کند تا هدف یا همان تارگت خود را از میان مردم پیدا کند. به یاد داشته باشید که همیشه لازم نیست تا مشتریان خاصی را پیدا کنید. بلکه شما میتوانید با به کارگیری تکنیک های خاص خود افراد عادی را به مشتریان خود تبدیل کنید.

تفاوت بازاریاب با ویزیتور

بسیاری از افراد این شغل را با ویزیتور اشتباه میگیرند. باید گفت که تفاوت های زیادی بین بازاریاب و ویزیتور وجود دارد. ویزیتور در واقع فردی است که با استفاده از مهارت هایش سعی در به فروش رساندن محصول به شرکت ها، کمپانی ها، سوپرمارکت ها و غیره را دارد.

اما توجه داشته باشید که افراد مسئول در این حرفه مسئولیت بسیار بیشتری را نسبت به ویزیتور دارند. یک بازاریاب باید در مورد ویژگی های محصول و همچنین نیاز های مشتریان تحقیقات لازم را انجام دهد، با اصول قیمت گذاری آشنا باشد و بتواند مکان های مناسب برای فروش را شناسایی کند.

این ها وظایفی هستند که بر عهده بازاریاب میباشند و یک بازاریاب موفق باید به خوبی این موارد را رعایت کند.

بازاریاب موفق (بخش اول)

ویژگی های بازاریاب

یک فرد موفق دراین زمینه یکسری ویژگی و موارد خاص را دارد که در صورت رعایت کردن آنها میتواند فروش خود را چندین برابر کند.

بازاریابان موفق رویا گرا هستند

یک حرفه ای در این ضمینه برای موفق شدن باید 7 نکته طلایی را رعایت کند و اولین نکته ای که با آن روبرو خواهد شد این است که رویا گرا باشد. همیشه به یاد داشته باشید که اکثر مدیران ارشد و بلند پایه از میان رده سنی بزرگسال تا میان سال انتخاب میشوند. چرا که این رده سنی قدرت رویا پردازی دارد و یکی از شروط بازاریابان حرفه ای نیز رویا پردازی آنان است.

یک چشم انداز قوی و البته منظقی چیزی است که میتواند شما را به آسانی به هدف برساند. البته باید در نظر داشته باشید که بازاریاب شما نه تنها که باید این دیدگاه را  داشته باشد بلکه باید توانایی الهتم این دیدگاه را به دیگران نیز داشته باشد.

براي دريافت اخبار جديد با وبلاگ ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.