آنتی ویروس ویندوز 10 کجاست؟

0
دسته بندی : تکنولوژی
شنبه ۱۳۹۷/۰۲/۲۹ ۱۰:۰۰
تعداد بازدید : 614 بار

جالب است بدانید که سیستم عامل ویندوز 10 خود دارای آنتی ویروسی بصورت پیش فرض می باشد اما آنتی ویروس ویندوز 10 کجاست؟

آنتی ویروس ویندوز 10 کجاست؟

آنتی ویروس ویندوز 10

باید بدانید آنتی ویروس ویندوز تنها حداقل حفاظت ممکن را برای رایانه شما تامین می کند، بنابراین در اسرع وقت باید نسبت به نصب یک آنتی ویروس قوی خارجی اقدام کنید. از این رو در مواقعی که بهر دلیل مدتی نمی توانید از آنتی ویروس خارجی استفاده کنید می توانید با فعال کردن آن ایمنی رایانه خود را تامین کنید.

نحوه کار کردن با آنتی ویروس ویندوز 10

مانند دیگر نرم‌افزارهای امنیتی، Windows Defender در پیش‌زمینه سیستم‌عامل فعال بوده و به شکل خودکار به اسکن فایل‌ها و جلوگیری از اجرای بدافزارها خواهد پرداخت.

در حقیقت برای استفاده معمولی از Windows Defender لازم نیست کار خاصی انجام دهید؛ چراکه این ابزار در صورت یافتن فایل‌های آلوده به شکل خودکار آنها را قرنطینه می‌کند و در آخر با نمایش پیام مخصوص، شما را از اقدام خود آگاه خواهد کرد.

یک آنتی‌ویروس بدون به‌روزرسانی‌های پی‌درپی پس از مدتی کارایی خود را از دست خواهد داد، اما نگران نباشید؛ چراکه به‌روزرسانی‌های ضد بدافزار و آنتی‌ویروس ویندوز10 از طریق Windows update‎ به‌صورت خودکار دانلود و اعمال می‌شود.

خیلی اوقات شاهد این بوده اید که آنتی ویروس در فعالیت خود، فایل های ضروری شما را نیز پاک یا مختل کرده است برای جلوگیری از وقوع این امر در Windows Defender سیستم‌عامل ویندوز 10 این امکان در تنظیمات مخصوص برنامه‌ها تعبیه شده است.

برای دسترسی به امکان مذکور ابتدا به Start و از آنجا به Setting رفته و گزینهupdate‎ & Security را انتخاب کنید. حالا روی Windows Defender کلیک کنید تا تنظیمات مربوطه باز شود.

در این قسمت امکان غیرفعال کردن موقت اسکن همزمان، تنظیمات مرتبط با حفاظت ابری و از همه مهم‌تر تعریف استثنا برای اسکن فایل‌ها وجود خواهد داشت. تعریف استثنا می‌تواند به صورت مشخص کردن یک فایل، پوشه یا نوع فایل باشد.

در استفاده از امکان تعریف استثنا باید دقت لازم را به خرج دهید؛ چراکه با افزودن یک پوشه در فهرست استثناها، آنتی‌ویروس کاملا از اسکن پوشه مشخص شده صرف‌نظر کرده و همین موضوع می‌تواند به منشا آلوده شدن کامپیوتر مبدل شود.

آنتی ویروس ویندوز 10 کجاست؟

امکان اسکن به صورت دستی

امکان اسکن برنامه ها و فیل ها بصورت دستی در آنتی ویروس ویندوز 10 نیز فراهم شده هرچند با امکان اسکن خودکار ، از این قابلیت کمتر استفاده می شود.

در هر صورت سه شیوه در Windows Defender فراهم شده که عبارتند از اسکن سریع، کامل و سفارشی. با استفاده از گزینه اسکن سفارشی امکان بررسی یک آدرس خاص براي یافتن بدافزارها و ویروس‌ها وجود دارد.

نحوه غیر فعال کردن آنتی ویروس ویندوز 10

هنگامی که قصد نصب آنتی ویروس جدیدی را دارید براحتی در تنظیمات می توانید آنتی ویروس ویندوز را غیرفعال کرده و با این کار متوجه می شوید که نوار آنتی ویروس به رنگ خاکستری  در می آید. هر زمان هم که آنتی ویروس خارجی را حذف نصب نمایید به صورت خودکار و پیش فرض آنتی ویروس ویندوز شما فعال می شود.

براي دريافت اخبار جديد با وبلاگ ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.