کش ورزشی

0
دسته بندی : ورزشی
یکشنبه ۱۳۹۷/۰۳/۰۶ ۱۴:۰۰
تعداد بازدید : 734 بار

ورزش یکی از عوامل جدا نشدنی در زندگی انسان است. همه ما میدانیم که برای حفظ سلامت جسمی و روحی نباید این امر مهم را نادیده بگیریم

کش ورزشی

این کش ها چه تاثیری بر بدن میگذارند؟

به ورزش با کش ورزشی TRX میگویند. TRX مخفف جمله Total-body resistance exersice است. این ورزش جالب به طور عضلات شما را به طور استقامتی میسازد. در واقع در این ورزش شما اتصالات بافت عضلانی و اتصالات بافت استخوانی را تقویت خواهید کرد.

این اتصالات در بیشتر افراد دارای ضعف هستند. چرا که برای قوی شدن این عضلات شما باید مجموعی از حرکات قدرتی، استقامتی و همچنین تعادلی را با هم انجام دهید.

مزیت های کش بدنسازی

ورزش TRX  یکی از ورزش های است که برای تمامی سطوح بدن موثر میباشد. یکی از ویژگی های مثبت این ورزش پایه بودن آن بر یک کش ورزشی است. قیمت اقتصادی و به صرفه بودن این کش ورزشی یکی از عواملی مثبت این ورزش است.

از دیگر مزیت های کش ورزشی میتوان به کم حجم بودن آنان اشاره کرد. بر خلاف دمبل و هالتر که وسایل سنگینی به شمار می آیند و این در حالی است که از کش بدنسازی میتوان در هر جا و هر زمانی استفاده کرد. به علاوه، کش های ورزشی در اکثر فروشگاه های لوازم ورزشی وجود دارند.

با ورزش TRX میتوانید به خوبی به عضلات خود فشار لازم و دقیق را وارد کنید. چرا که ورزش تی آر ایکس دقیقا برعکس ورزش بدنسازی عمل میکند.

کش ورزشی

تفاوت بدنسازی و TRX

در ورزش بدنسازی فشار به یک نقطه خاص از بدن وارد میشود و این در حالی است که آسیب های بیشتری در ورزش بدنسازی وجود دارد.

سنگینی وزنه ها، فشار بر روی عوامل حساس بدن از جمله کمر و همچنین فشارهای ناگهانی همگی از مواردی هستند که میتوانند در بدنسازی به شما آسیب وارد کنند. آسیب های جبران ناپذیری که میتوانند سلامتی شما را به خطر بیاندازند.

نظر شما در رابطه با این موضوع چیست؟ از نظر شما کدام یک از این ورزش ها نتیجه بهتر و آسیب های کمتری را درپی دارند؟

براي دريافت اخبار جديد با وبلاگ ليمو سبز همراه باشيد.

 

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.