استخدام نیرو

0
دسته بندی : اقتصادی
چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۳/۰۹ ۱۴:۰۰
تعداد بازدید : 759 بار

تمامی ادارات و شرکت ها همواره احتیاج به جذب و استخدام نیرو دارند. اما چگونه میتوانیم یک تیم از متخصصان و کارمندان کارکشته را جذب کنیم؟

جذب نیرو

کار را به خوبی معرفی کنید

اولین چیزی که باید در نظر داشته باشید این است که کار خود را به خوبی و با شفافیت کامل نشان دهید. توجه داشته باشید که باید اهداف کار خود و همچنین حوزه فعالیت و جای رشد کارمندان را به آنها نشان دهیداین امر موجب جذب بهترین نیرو ها خواهد شد.

فراموش نکنید که نشان دادن پله های رشد به کارمند خود میتواند بهترین راه برای داشتن یک تیم حرفه باشد.

ارزش شرکت خود را حفظ کنید

توجه داشته باشید که اگر صاحب یک کسب و کار نوپا هستید نباید نگران جذب نیروهای عالی باشید.

معمولا افراد حرفه ای به دنبال مشاغلی با سرعت رشد بالا هستند. هیچگاه به این دلیل که یک کسب و کار تازه را مدیریت میکنید، ارزش کار خود را زیر سوال نبرید.

جذب نیرو

همیشه به سابقه اعتماد نکنید

داشتن یک رزومه عالی دلیل خوبی برای استخدام نیست. توجه داشته باشید که شما باید از خلاقیت کارمندان خود بهره بگیرید. به همین دلیل باید به خلاقیت آنها توجه بیشتری نسبت به رزومه شان نشان دهید.

نکته‌ای ساده برای فهم همراه بودن فرد مورد نظر با شما، دقت به استفاده از کلمه‌ی «ما» به جای «من» در پاسخ‌ها است. این رفتار نشان می‌دهد که کاندید شما به همکاری و پیشرفت پروژه‌ی پیش رو علاقه‌مند است.

خلاقیت به خرج دهید

تمامی اعمال ذکر شده زمانی به خوبی عملی میشوند که از خلاقیت خود استفاده کنید. برای مثال به لیست افرادی که تمایل به استخدام دارند دقت کنید.

شاید کسی با تجربه پایین تر وجود داشته باشید اما علاقه و توجه او نسبت به رشد و یادگیری بسیار بیشتر از بقیه افراد است.

نظر شما در رابطه با این موضوع چیست؟

براي دريافت اخبار جديد با وبلاگ ليمو سبز همراه باشيد.

 

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.