ایجاد عشق

0
دسته بندی : اجتماعی
دوشنبه ۱۳۹۷/۰۳/۱۴ ۱۵:۰۰
تعداد بازدید : 780 بار

عشق چگونه ایجاد میشود؟

ایجاد عشق

معنای عشق

اگر بخواهیم به طور علمی به این بحث بپردازیم با این مسئله مواجه هستیم که این حس چگونه درون ما شکل میگیرد؟

باید در نظر داشته باشید که عشق را نمیتوان در یک کلمه خلاصه نمود. حالاتی همانند دوستداشتن، آرامش، شادی، دوستی و ... همه و همه در غالب کلمه عشق قرار میگیرند.

مغز کنترل کننده عشق

باید گفت که عشق در واقع یک حس بسیار شیرین است. حسی ناب که از علاقه بسیار زیاد به وجود می آید. عشق میتواند دلایل مختلفی داشته باشد. اما نکته جالب اینجاست که تمامی فرآیند این حس تحت فرمان مغز بوجود می آید.

در واقع این مغز شما است که ضربان قلب شما را با دیدن کسی بالا برده و پدیدآورنده این حس میشود.

از نظر علمی، سه مرحله تا پدید آمدن این حس وجود دارد. اولین فیلتر جذب شدن فرد میباشد، در این بازه زمانی زوج جذب یکدیگر میشوند و در واقع بخش مهمی از انرژی این دو در ساختاری مشابه به هم به سر میبرد.

فیلتر دوم مرحله جرقه زدن این حس است که در واقع دو نفر تمایل دارند تا در کنار یکدیگر باشند و  مرحله آخر صمیمیت و تعهد نام دارد. تمامی این مراحل تمام باعث میشوند تا حس عاشقی در ما بوجود بیاید.

ایجاد عشق

آدرنالین، دوپامین و سروتونین دلایل عاشقی

محققان بر این باورند که سه انتقال دهنده عصبی موجب ایجاد این حس در ما میشوند.

آدرنالین باعث ایجاد هیجان و همچنین استرس در شما میشود. این فرآیند در واقع تاکتیک مغز است که شما را فریب بدهد. برای مثال، هنگامی  که وی را ملاقات میکنید. ضربان قلب سریع تر، استرس زیاد و همچنین دهانتان خشک میشود.

دوپامین یکی دیگر از این انتقال دهنده های عصبی است. دوپامین در واقع هورمون لذت میباشد و همین موضوع باعث میشود تا در فرد میل و رغبت به وجود بیاید.

و در نهایت سروتونین باعث خواهد شد که به عشق خود بیش از اندازه فکر کنید.

براي دريافت اخبار جديد با وبلاگ ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.