اسکان کسبه ی پلاسکو

0
دسته بندی : اجتماعی
جمعه ۱۳۹۵/۱۱/۲۲ ۱۱:۲۸
تعداد بازدید : 2470 بار

بعد از آتش سوزی و فرو ریختن ساختمان پلاسکو برای اسکان کسبه ی خسارت دیده ساختمان پلاسکو ساختمان های زیادی شد که بعد از بررسی های بسیار در نهایت ساخمان های قدس برای اسکان کسبه انتخاب شد.

 

به گفته ی رئیس اتحادیه ی پیراهن دوزان و پیراهن فروشان -آقای جواد درودیان- قرار بر این بود که قبل از انتخاب قطعی ساختمان توسط کسبه بازدید شود که در بازدید های انجام شده از ساختمان های قدس که واقع در خیابان مولوی و ولیعصر و میدان قدس قرار داشتند اعلام کردند که بازار های مناسبی نیستند و به همین دلیل کسبه تمایلی برای رفتن به آنجا را ندارند چون بازار آنها خراب میشود.

وی افزود ساختمان های قدس نیاز به آماده سازی دارد تا برای اسکان کسبه آماده شود که در ایخرج این پاساژ هن راستا بنیاد مستضعفان قصد داشت 10 میلیارد تومان خرج این پاساژها کند تا پلاسکو نشینان سابف بتوانند به آنجا بروند که لین کار چیزی حدود یک ماه زمان میبرد که باعث میشود کسبه ی پلاسکو بازار شب عید را از دست بدهند و از طرفی تمایل دارند که همگی در یک محل ساکن باشند تا بازارشان پراکنده نشود.

رئیس اتحادیه ی پیراهن دوزان و پیراهن فروشان پاساژ نور که متعلق به بانک پاسارگاد است و واقع در تقاطع خیابان ولیعصر و طالقانی است پیشنهاد کرد.

این ساختمان دارای 700 واحد تجاری خالی است که تا به حال رونق نگرفته است کسبه ی پلاسکو با ساکن شدن در این ساختمان میتوانند به آن رونق دهند و بنیاد مستضعفان نیز می تواند آن 10 میلیاردی را که می خواهد خرج بازسازی ساختمان های قدس کند به بانک پاسارگاد بدهد تا کسبه بتوانند در آنجا ساکن شوند و اجاره ی ساختمان ها نیز خودشان پرداخت کنند.

پس از این اظهارات بود که ساختمان نور نیز مانند سختمان قدس جز کاندیدای اصلی اسکان کسبه قرار گرفت و بعد از جلسات مختلف و در نظر گرفتن شرایط و خواسته های کسبه ساختمان نور برای اسکان کسبه انتخاب شد و حالا کسبه در این ساختمان مستقر میشوند.

اسکان کسبه ی پلاسکو

 

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.