ویروس های کامپیوتری چیست

0
دسته بندی : علمی
جمعه ۱۳۹۵/۱۱/۲۲ ۱۰:۰۰
تعداد بازدید : 3511 بار

ویروس ها از جمله عوامل اسرار آمیز دنیای کامپیوتر است که نظر اغلب کاربران را به خود جلب کرده است البته باعث دردسر همان کاربران و گاهی شرکت های بزرگ مانند ماکروسافت شده است.

ویروس های کامپیوتری
-ویروس چیست؟
ویروس های کامپیوتری شباهت زیادی به ویروس های زیست شناسی دارند از این رو که مانند ویروس ها از کامپیوتری به کامپیوتری دیگر منتقل میشود و ان کامپیوتر را نیز الوده میکند و میتوانند خود را به قسمت های مختلف کامپیوتر مثل هارد برسانند و به برنامه ها بچسبنو و سیستم را به سرعت بدون این که کاربر متوجه شود الوده کند.

ویروس های کامپیوتری
-کرم چیست؟
کرم یک برنامه ی کامپیوتری است که قابلیت تکثیر خود را از ماشینی به ماشین دیگر دارد و شبکه های کامپیوتری محل مناسبی برای حرکت کرم ها و تکثیر کرم هاست که سرعت تکثیر ان ها به صورت باورنکردنی زیاد است و در زمان نکثیر سرعت کامپیوتر را به صورت قابل توجهی پایین می اورد.
-نحوه ویروسی شدن یک سیستم چگونه است؟
در مورد ویروس های کامپیوتری شایعات زیادی وجود دارد درست مثل ویروس ایددز که باعث ترسیدن کاربران شده است.
سیستم ها زمانی ویروسی میشوند که یک برنامه ی احرایی که حامل ویروس است را اجرا کنیم ویا این که سیستم به صورت خودکار اجازه ی اجرا شدن ان فایل خاص را بدهد ویا شما اقدام به بوت کردن یک دیسک حامل ویروس را بپردازید
-با چه علاعمی میتوان فهمید سیستم ویروسی شده است؟
همیشه نمیشود به برنامه های انتی ویروس اعتماد کرد زیرا ممکن است ان برنامه نیز گرفتار ویروس شده باشد پس باید با استفاده از یک سری روش هایی از سالم بودن سیستم اطمینان حاصل کرد
     رشد میکنند exeو com 1-فایل های
2-برنامه هایی که اجرا میکنیم باز نمیشوند یا با دادن پیام خطا از ادامه ی برنامه جلوگیری میشود
3-زمانی که شما برنامه ای را اجرا میکنید و متوجه میشوید به پوشه دیگری انتقال یافته اید.
4-زمانی که حافظه ی سیستم شما کاهش پیدا کند
5-زمانی که سرعت اجرای برنامه ها پایین میاید

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.