شایعات در مورد اسنپ و تپسی

0
دسته بندی : موبایل
پنجشنبه ۱۳۹۵/۱۱/۲۱ ۱۲:۱۵
تعداد بازدید : 23251 بار

رشد تکنولوژی در سالهای اخیر با سیر صعودی چشم گیری همراه بوده است در تمامی عرصه ها پا به میدان گذاشته تا به رفع نیازهای مردم پاسخ دهد از جمله این حوزه ها حمل و نقل می باشد.

امروزه به جرات می توان اظهار کرد کمتر کسی اسامی اسنپ و تپسی را نشنیده باشد، این دو اپلیکیشن موبایلی در یک سال گذشته از محبوبیت بسیار زیادی در بین مردم بهره مند شدند تا حدی که به کار و کاسبی تاکسیرانان و آژانس ها ضربه وارد شد. در طی یکسال اخیر شاهد ناراضیتی های زیادی از طرف این صنف بودیم تا جایی که کار به درخواست پلمپ شدن این این واحدها رسید در این راستا رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران ضمن اعلام موافقت این اتحادیه با پلمب واحدهای اسنپ و تپسی به دلیل مغایرت فعالیت با جواز صنفی گفت: «مراتب اجرایی این کار در قالب نامه‌ای به اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران واگذار شد.»

همواره تکنولوژی و شیوه های سنتی در رقابت با یکدیگر هستند از این رو هر از گاهی شاهد اعتراض دسته‌جمعی سنتی گرایان هستیم. این در حالیست که پیش از این یکی از مسئولان حمل‌ونقل شهری در یک برنامه تلویزیونی، خبر از راه‌اندازی اپلیکیشن موبایلی حمل‌ونقل در آینده و زیر نظر تاکسیرانی داد که حاکی از پی بردن اهمیت به کاربردن تکنولوژی در عرصه های مختلف توسط مسئولین محترم است اما متاسفانه تاخیر در دریافت این مهم باعث از بین رفتن بخشی از مشتریان شده است. در روزهای اخیر شاهد اختلالاتی در عملکرد این دو اپلیکیشن بوده ایم. تاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران به دلیل اینکه آژانس‌های موبایلی مذکور جواز متفاوتی به نسبت فعالیت خود دارند، طی نامه‌ای درخواست پلمب این واحدهای صنفی را ارائه کرده است. رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران با بیان اینکه ما مخالف فعالیت‌های مبتنی بر تکنولوژی نیستیم، خاطرنشان کرد: «دست‌های پشت پرده‌ای وجود دارد که نمی‌خواهد این دو کسب‌وکار به فعالیت خود ادامه دهند. با این حال اختیار پلمب این دو واحد صنفی بر عهده اتاق بازرگانی است و با توجه به نقش نظارتی که در رسته تولید، توزیع یا خدمات فنی بر تمامی اصناف دارد، می‌تواند مانع از فعالیت آن‌ها در کشور شود.»

اما این تمامی ماجرا نبوده است و طبق آخرین خبرهای رسیده از روابط عمومی اتاق بازرگانی ایران در بیانیه‌ای ضمن تکذیب خبر تعطیلی اسنپ و تپسی، حمایت خود از آن‌ها را اعلام کرده است.

روابط عمومی اتاق ایران؛ در پی درج خبری در رسانه‌ها که از اعلام مخالفت اتاق بازرگانی ایران نسبت به فعالیت دو آژانس موبایلی «اسنپ و تپسی» و پلمپ آن‌ها خبر داده، به اطلاع می‌رساند این خبر صحت نداشته و تکذیب می‌شود.

اتاق ایران نه تنها هیچگونه مخالفتی نسبت به این نوع فعالیت‌ها ندارد بلکه از کسب‌وکارها و کارآفرینی نوین و استارت‌آپ‌ها حمایت می‌کند. حال باید ببینیم این جدال و کشمکش تا کجا پیشرفت خواهد کرد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.