تفاوت G-E-3G-H-4G در آنتن دهی

0
دسته بندی : موبایل
دوشنبه ۱۳۹۵/۱۱/۲۵ ۱۱:۰۰
تعداد بازدید : 22162 بار

حتما تا به حال به علامت هایE G H+ H توجه کرده اید مخصوصا زمانی که از مرورگرها استفاده می کنید و در اینترنت هستید. تا به حال این سوال برای شما پیش آمده است که چه تفاوتی بین این علامت ها وجود دارد.

4g,lte,3g,h+

در واقع هر کدام از این علامت ها نشان دهندهی این است که شما به چه نوع از شبکه داده هایی متصل شده اید و هرکدام از این شبکه ها امکانات و سرعت اتصال به اینترنتشان متفاوت است که با توجه به علامت آنها مشخص می شود.

تکنولوژی LTE,3g,4g

G  GPRS

جی پی آر اس سرویس نسل دوم موبایل است که مخفف کلمه ی General packet Radio serviceاست.

حداکثر سرعت انتقال و دریافت اطلاعات در این نسل 114 کیلو بیت که تقریبا معادل 14 کیلو بات بر ثانیه است انجام می گیرد که امکان انتقال داده ها را به صورت بسته ای فراهم می کند و علاوه بر سرویس مکالمه و پیام کوتاه از سرویس های پیشرفته تری همچون MMSو اینترنت نیز ارائه می دهد.

E EDGE

اج نیز مانند جی پی آر اس در نسل دوم موبایل قرار قرار دارد با این تفاوت که سرعت انتقال داده های بالاتری دارد چیزی جدود 384 کیلو بیت که معادل 48 کیلو بایت می باشد.

البته به Eنسل 2/5G نیز گفته می شود ولی اغلب با نماد E نشان داده می شود.

3G

3G نسل سوم موبایل هاست که در آن علاوه بر امکانات نسل قبل امکان تماس های تصویری نیز وجود دارد از این رو سرعت انتقال داده ها از نسل قبل بهتر است و چیزی حدود 395 کیلو بایت که معادل 38 مگا بیت است انجام میشود.

H HSDPA

این سرویس نیز جز نسل سوم موبایل هاست که مخفف شده ی speed down-link packet Accessاست و مانند 3G عمل می کند با این تفاوت که سرعت انتقال داده ها ی بیشتری دارد و چیزی حدود 14 مگا بیت که معادل 1/75 مگا بایت بر ثانیه است عمل می کند به این نسل 3/5G نیز گفته می شود.

H+ HSPA

به این سرویس نسل چهارم موبایل گفته می شود که ترکیبی از است. سرعت دریافت داده ها در این نسل تا 168 مگا بیت که معادل 21 مگا بایت بر ثانیه است را فراهم میکند.

4G LTE

ال تی ای نیز نسل چهارم موبایل است که مخفف کلمه یEvolved high-speed packet access  است و سرعت دریافت داده ها 37 مکا بایت بر ثانیه است و با آن می توان به راحتی به تماشای فیلم HD پرداخت.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.