تاریخچه کمپانی شیائومی

0
دسته بندی : موبایل
سه شنبه ۱۳۹۵/۱۱/۲۶ ۱۰:۳۰
تعداد بازدید : 21668 بار

کمپانی شیائومی یک کمپانی تازه تاسیس چینی است که بنیان گذار آن فردی به نام لی جون یکی از ثروتمندارین مردان چینی است. شیائومی یک واژه چینی به معنای برنج کوچک است.

شیائومی

معرفی شیائومی

کمپانی شیائومی از بزرگ ترین کمپانی های تولید لوازم الکترونیکی همراه است که امروزی سهم زیادی از بازار چین و سهم خوبی از بازار جهانی را در اختیار خود دارد.

زمینه ی اصلی فعالیت شیائومی طراحی٬ توسعه و فروش گوشی‌های موبایل هوشمند٬ برنامه‌های کاربردی موبایل و لوازم دیجیتال مصرفی است البته این کمپانی علاوه بر گوشی های موبایل لوازم دیگری همچون تلویزیون نیز تولید کرده است.

از دیگر تولیداتش می شود به رابط کاربری MUI روی اندروید و تبلت شیائومی می پد Xiaomi MiPad نیز اشاره کرد.

یکی از ویژگی های مهم کمپانی شیائومی این است که قیمت خرید را برای مصرف کننده پایین نگه می دارد.

از استراتژی های دیگر فروش شیائومی که در سال 2014 پیاده کرد افتتاح فروشگاه های اختصاصی اپلیکیشن اندروید خود بود که به موفقیت چشمگیری دست پیدا کرد.

به طور کلی استراتژی فروش این گوشی به بقیه گوشی ها کمی متفاوت است و از از استراتژی فروش Flash Sale استفاده می‌کند.

در این روش یک گوشی یا هر محصول دیگری با قیمت مناسب تری در یک بازه زمانی محدود مثلا یه روز روی وبسایت کمپانی همراه با تخفیف به فروش می رسد.

شیائومی با استفاده از همین فروش توانست موفقیت خوبی در بازار تبلت و موبایل بدست بیاورد. 

شیائومی

گوشی های شیائومی

خرید گوشی های شیائومی یکی از تصمیماتی است که شما با گرفتن آن پشیمان نمیشوید ولی خرید این مدل گوشی در ایران همراه با یک سری مسائل است اول این که گوشی شیائومی در بازار همانند گوشی های دیگر به وفور یافت نمی شود.

مسئله بعدی کیفیت کالای چینی در چشم مردم ایران است که با توجه به این اغلب خط تولید کارخانه‌های تولید لوازم الکترونیکی و دیجیتال در کشور چین قرار دارد و نمی توانیم کیفیت تمام وسایل را زیر سوال ببریم.

شیائومی

 

براي دريافت اخبار جديد با وبلاگ ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.