آیا اکسیر جوانی واقعی است

0
دسته بندی : پزشکی
شنبه ۱۳۹۵/۱۱/۳۰ ۱۲:۰۰
تعداد بازدید : 5578 بار

ترسناک ترین اتفاق زندگی هر فرد رسیدن به سن پیری طی کردن فرایند پیری است که از قرن ها پیش دانشمندان و محققان به دنبال پیدا کردن اکسیر جوانی هستند که بار ها و بارها با شکست مواجه شدند.

اکسیر جوانی

البته این موضوع به قدری در زندگی بشریت اهمیت مهم و تاثیر گذار است که دست از تلاش بر نداشتند تا به امروز که دانشمندان با آزمایش هایی که روی موش ها انجام داده اند توانسته اند عمر موش ها را تا 30% افزایش دهند و معتقد هستند که این روش روی بدن انسان ها نیز جوابگو است.

پروفسور خوان کارلوس ایزپیزوا بِلمونت از آزمایشگاه تشریح ژنی موسسه‌ی سالک و نویسنده‌ی ارشد این مقاله می‌گوید:

مطالعه‌ی ما نشان می‌دهد که پیری ممکن است تنها در یک جهت ادامه نداشته باشد. این پدیده شکل‌پذیر است و با یک نوسان دقیق، قابلیت معکوس شدن دارد.

 اکسیر جوانی

آلخاندرو اوکامپو، دانشیار پژوهشی در این تحقیق، می‌گوید:

آنچه ما کشف کرده‌ایم این است که می‌توانیم برنامه‌ی یک سلول در یک حیوان را تغییر دهیم و یک برنامه‌ی قدیمی را به برنامه‌‌ای جدید تبدیل کنیم. ما در این مطالعه توانستیم روند پیری سلول را با استفاده از برنامه‌ریزی مجدد سلولی، هم در بدن و هم در غذا، کُند کنیم.

به گفته ی محققان موش هایی که تحت این آزمایش قرار گرفته بودند نسبت به سایر موش ها جوان تر بودند و بافت های قلبی و عروقی سالم تری داشتند که این یکی از نشانه های موثر بودن این روش است.

البته باید توجه داشته باشیم که موش‌ها مانند انسان نیستند و ما می‌دانیم که روند جوان‌سازی در انسان‌ها به‌مراتب پیچیده‌تر است؛ اما این مطالعه نشان می‌دهد که پیری یک فرآیند کاملاً پویا و قابل‌تغییر است و امکان مهار کردن آن با روش‌های درمانی، در مقایسه با چیزی که در گذشته فکر می‌کردیم وجود دارد.

اکسیر جوانی

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.