کیا از خودروی هیدروژنی در سال 2021 رونمایی میکند

0
دسته بندی : تکنولوژی
یکشنبه ۱۳۹۶/۰۱/۱۳ ۱۶:۰۰
تعداد بازدید : 2071 بار

از آن جایی که شرکت کیا موتورز (Kia Motors) همواره شرکتی آینده نگر و دور اندیش بوده، این بار با دوراندیشی خود بسیاری از ما را شگفت  زده کرده، چرا که این شرکت قرار است تا سال 2021 اقدام به تولید خودروی سلول سوختنی میباشید.

قطعاً با رشد تکنولوژی با این ضرب آهنگ سریع همه چیز در چند سال آتی به شدت و سرعت تغییر خواهد کرد، این تغییرات در سیستم حمل و نقل نیز تاثیرات زیادی خواهد داشت.

بله درست شنیده اید! و این بار یک خودروی سلول سوختنی، اگر چه که اکثر خودروسازان عرصه انرژی نو، در طی این مدت تمام هوش و هواسشان را بر روی انرژی های هیبریدی و الکتریکی متمرکز کرده اند، اما کمپانی کیا موتورز این بار سنت شکنی کرده و این کمپانی معتقد است که خودروهای سلول سوختنی، نقش بسزایی در آینده ی صنعت خودرو خواهند داشت.

باید این را نیز در نظر داشته باشید که طبق گفته های یکی از مدیران این شرکت، هنوز مشخص نشده که قرار است فرم بدنه این ماشین به چه صورتی باشد، اما قطعا قرار نیست از زیر ساخت های مدل های کنونی در طراحی این ماشین  دوباره استفاده شود. طبق گزارشات بدست آمده از این خودرو، قدرت سیستم این اتومبیل هیدروژنی به اندازه یک پیشرانه 2 لیتری خواهد بود. اما  بسیار سبکتر نسبت به مدل های قبلی خود بود و کارای آن 10% نیز بهتر خواهد شد. اما قضیه به همین جا ختم نمیشود، بلکه ویژگی مورد بحث این خودرو این است که محدوده ی حرکتی این خودرو حدود 800 کیلومتر اعلام شده است.

این خودرو، بخشی از برنامه ها و تلاش مهندسان این شرکت میباشد که این کمپانی به منظور کاهش یافتن آلاینده های دی اکسید کربن با جایگزین نمودن 70 درصد پیشرانه تولیدی، در طی 4 سال پیش رو را خواهیم داشت. این شرکت همچنین  یکسری برنامه هایی برای معرفی ایده های جدید خود  که شامل هیبرید، هیبریدی و باتری-الکتریکی میشود را در دستور کار خود قرار داده است. باید منتظر رونمایی از این خودرو در سال 2021 باشیم.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

 

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.