نقد وبررسی کنسول سونی Ps4 Pro

0
دسته بندی : تکنولوژی
جمعه ۱۳۹۵/۱۲/۱۳ ۱۲:۳۰
تعداد بازدید : 6558 بار

در اواخر تابستان امسال، کپانی سونی با برگزاری یک همایش از نسخه جدید کنسول خود یعنی Ps4 Pro پرده برداشت، این دستگاه امکان پردازش کردن بازی هایی با کیفیت 4K را دارد و حتی بازی های معمولی را با کیفیت1080 اجرا میکند، اما آیا این کنسول ارزش خریداری را دارد؟ در این مطلب این چیزی است که به آن میپردازیم.

کمپانی سونی سعی کرده ضمن حفظ سنت های نسخه قبلی این کنسول، کمی آنرا مدرنیته کند. در حقیقت این کنسول، یک تلفیق کم نظیر از پلی استیشن4 و پلی استیشن اسلیم میباشد، از لحاظ وزن این دستگاه بزرگ وسنگین است و وزنی معادل 3,3 کیلوگرم دارد و کمپانی سونی از رنگ مشکی مات برای این کنسول استفاده کرده، باید گفت که سونی با انتشار این نسخه بسیار زودتر از رقبای سر سخت خود، کنسول هایش را وارد دنیای 4K کرد.

اگر چه که بازی های زیادی هنوز برای این کنسول منتشر نشده اند که بتوانند قدرت و کیفیت این دستگاه را نشان دهند، باید دید که سونی برای این مانع چه راه حلی را پیش رو خواهد گرفت اما این را در نظر داشته باشید که این کنسول، بدون شک قدرتمند ترین کنسول در حال حاضر به شمار می آید و اگر جز کسانی هستید که می خواهند دنیای مجازی 4K را تجربه کنند، این کنسول تنها انتخاب شما خواهد بود.

پیش از این گفتیم که هنوز بازی های زیادی برای اجرا در این دستگاه وجود ندارد اما نا امید نشوید زیرا کمپانی سونی اعلام کرده که اکثر بازی ها از این به بعد از تکنولوژی Checkerboard Rendering بهره میبرند، این تکنولوژی باعث می شود تا کمپانی های ساخت کنسول بتوانند بازی های خود را با کیفیت پایین تر بهینه کنند و سپس بازی را با استفاده از این تکنولوژی به 4K آپ اسکیل کنند. یکی دیگر از ویژگی هایی که این کنسول از آن بهره میبرد این است که تمام بازی های پلی استیشن 4 نیز بر روی این دستگاه قابل اجراست.

یکی از ویژگی هایی که این کنسول از موهبت آن بهره میبرد، قابلیت ضبط و تهیه ویدیو و اسکرین شات از بازی ها است. اگر جز کاربران پلی استیشن 4 باشید حتما می‌دانید که پلی‌استیشن 4 معمولی، اسکرین‌شات‌ها را با کیفیت 1080p تهیه و ویدیوها را نیز با رزولوشن 720p ضبط  میکند. اما اینبار قضیه فرق کرده و شاهد پیشرفت بسیار زیاد سونی در این عرصه هستیم که آنرا با کنسول پلی استیشن4Pro به نمایش گذاشت. اکنون کاربران میتوانند اسکرین‌شات‌هایی با رزولوشن 4K تهیه کنید و بازی خود را نیز با رزولوشن 1080p ضبط کنند.

شاید بتوان مهم‌ترین ویژگی  پلی‌استیشن 4Pro را قدرت گرافیکی بی نظیر آن دانست. پلی‌استیشن 4Pro 2.28 برابر از نسخه معمولی و اسلیم پلی‌استیشن 4 قوی ‌تر میباشد. نسخه معمولی این کنسول، دارای قدرتی ۱.۸۴ ترافلاپسی است که این قدرت در پلی‌استیشن 4 پرو به ۴.۲ ترافلاپس افزایش یافته است. پردازنده گرافیکی این کنسول، دارای فرکانسی معادل با ۹۱۱ مگاهرتز است که ۱۴ درصد از برادر بزرگ ‌تر خود قوی‌تر است. 

گیمرها این نکته را در نظر داشته باشند که اگر تلوزیون با کیفیت 4K ندارند و به دنبال خرید یکی از این کنسول ها هستند، بدون شک این یک خرید بی معنی میباشد، اگر که دوسدندارید تا 2 سال اینده برای خرید یک تلوزیون 4K اقدام کنید، پلی استیشن4 معمولی میتواند گزینه بهتری برای خرید شما باشد.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.