روشهاي بهينه سازي عمر كامپيوتر

0
دسته بندی : تکنولوژی
چهارشنبه ۱۳۹۵/۱۲/۱۱ ۱۰:۳۰
تعداد بازدید : 5372 بار

خیلی از کاربران از صدمه دیدن سیستم خود شاکی هستند و این صدمه دیدن را به عوامل بیرونی نسبت می دهند، در صورتی که میتوان با چند راهکار ساده از صدمه دیدن سیستم جلوگیری کرد.

در این مطلب قصد داریم تا روشهایی که باعث می شود عمر کامپیوترتان افزایش یابد و طریقه نگهداری صحیح آن را نیز به کاربران آموزش دهیم.

خیلی از عادات و اشتباه های کاربر میتواند منجر به صدمه دیدن سیستم کامپیوتر شود، اولین گامی که برای حفظ عمر كامپيوترتان باید بردارید پاکسازی دسکتاپ آن می باشد، ازنگهداری فایل هایی که استفاده نمی کنید و به دردتان نمیخورد خودداری کنید. خیلی از کاربران عکس ها و فایل های صوتی شان را در دستکاپ سیستم رها می کنند، بهتر است یک پوشه در My computer درست کنید و فایل هایتان را در آن جا قرار دهید، این کار باعث میشود تا هنگام راه اندازی ویندوز وقتتان گرفته نشود همچنین برای پیدا کردن فایل مورد نظرتان به راحتی آن را روي سيستم  پیدا کنید.

نرم افزارهایی که در طی 2 هفته اخیر از آن ها استفاده نکرده اید و بلا استفاده هستند را از کنترل پنل سیستم كامپيوتر خود پاک کنید، این کار باعث می شد تا فضای درایو شما باز تر شود و سیستم نفسی تازه کند. سعی کنید تا پوشه هایتان را مرتب کنید و هر فایل یا پوشه را در پوشه اصلی خود پیست کنید این کار به شما اجازه میدهد تا دسترسی راحت تری به فایل های كامپيوترتان داشته باشید. در گام بعدی باید از Run Disk CleanUp استفاده کنید، برای استفاده از این برنامه آنرا در قسمت سرچ ویندوز کپی کنید و به کمک آن سیستم خود را آنالیز کنید.

در انتها، باید از یک آنتی ویروس خوب استفاده کنید، ما به شما آنتي ويروس نود 32(Nod 32) محصول كمپاني ايست Eset و نيز بیت دیفندر Bit Defender را پیشنهاد میکنیم که هر دو جز برترين برندهاي مطرح در دنيا مي باشند كه محصولي عالی برای اسکن و حذف ویروس ها و بد افزارهای مضر است، می توانید اين دو محصول را بصورت لايسنس از فروشگاه اينترنتي ليمو سبز خریداری کنید، بعد از نصب آنتی ویروس دقت داشته باشید که تمامی سيستم را به دقت پاکسازی کنید و اطمینان حاصل کنید که ویروسی باقی نماند.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.