جدیدترین لامبورگینی محصول ایتال دیزاین در ژنو

0
دسته بندی : تکنولوژی
دوشنبه ۱۳۹۵/۱۲/۲۳ ۱۱:۱۲
تعداد بازدید : 5673 بار

ایتال دیزاین یکی از بهترین استودیوهای جهان در زمینه طراحی است که در کارنامه آن می توان شاهکارهای زیادی در زمینه طراحی مشاهده کرد، در ادمه مطلب قصد داریم تا شاهکار جدید آن لامبورگینی Lamborghini را معرفی کنیم.

همه ما بارها اسم لامبورگینی را شنیدیه ایم این کمپانی خورو سازی در دنیا که با تولید محصولات بی نظیر خود و در عین حال گران قیمت رویای سرعت و زیبایی را برای طرفدارانش به حقیقت تبدیل کرده است. لامبورگینی Lamborghini در سال 2010 در حدود 90% از سهام این شرکت را خریداری کرد و سهامدار اصلی این شرکت شد، حالا بعد از چند سال خبرها حاکی از آن است که تا چند وقت دیگر اولین خودروی تولید محدود این کمپانی طی روزهای آینده قراراست در معرض دید عموم قرار گیرد.

این خودروی جدید لامبورگینی که هنوز برای آن نامی نیز انتخاب نشده، قرار است در نمایشگاه ژنو 2017 از آن پرده برداری شود، طبق برنامه ریزی این شرکت قرار است تنها 5 دستگاه از آن را با قیمت نجومی 1.5 میلیون یورو تولید شود!

شاسی لامبورگینی یک ساختار ماژولی دارد و جنس آن از فیبر کربن و آلومینیوم است و موتور در نظر گرفته شده برای این خودرو یک نمونه 5.2 لیتری تنفس طبیعی v10 میباشد، لازم به ذکر است که این خودرو میتواند در عرض 3.2 ثانیه سرعت خود را به 100 کیلیومتر در ساعت برساند.

در صورتی که در داخل این خودرو نشسته باشید و پدال گاز خودرو را تا انتهای مسیرتان فشار دهید، این خودرو میتواند سرعتی معادل 330 کیلومتر داشته باشد، طول، عرض و ارتفاع این خودروی ایتالیایی به ترتیب 4847، 1970 و 1204 میلی متر گزارش شده و گفته میشود تماماً از فیبر کربن ساخته شده است.

فلیپو پرینی مدیر بخش نوآوری ایتال دیزاین درباره خودرو لامبورگینی می گوید: برای رسیدن به نتیجه دلخواهمان در این خودرو، مجبور بودیم تمام محدودیت های مرتبط  به طراحی و حتی بخش فنی این اتوموبیل را پشت سر بگذاریم. حال نکته جالب قابل توجه این است که در اطلاعیه رسمی این خودرو هیچ نامی از لامبورگینی برده نشده! اما با نگاهی دقیق به مشخصات موتور خودرو و ارقام ذکر شده از شباهت بسیار زیاد آن با موتور لامبورگینی هوراکان حکایت دارد.

باید دید این کمپانی قرار است چه شاهکاری را برای خرید پولداران وسرمایه گذاران دنیا تولید کند.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.