كشف اولين داروي تزريقي HIV

0
دسته بندی : پزشکی
سه شنبه ۱۳۹۵/۱۲/۱۰ ۱۱:۳۰
تعداد بازدید : 5712 بار

ايدز HIV يكي از مهلكترين بيماري هايي است كه امروزه بشر با آن دست و پنجه نرم ميكند. ايدز بيماري خاموشي است كه ساليانه جان افراد بسياري را در سراسر جهان ميگيرد.

از جمله كشورهايي كه آمار بيماران مبتلا به ايدز HIV در آن بسيار است كشور پرجمعيت چين مي باشد. بر اساس آمار و ارقام رسمی در چین، چیزی بیش از 800 هزار نفر مبتلا به این ویروس هستند اما دولت چین در تلاش است تا از شیوع ايدز این بیماری کشنده وبسیار خطرناک، جلوگیری کنند که در ادامه مطلب به بررسی این دارو میپردازیم. پزشکان چینی در راستای مبارزه با این ویروس خطرناک، به زودی اولین داروی تزریقی جهان را برای مقابله با این ویروس وارد بازارهای جهانی می کنند. این دارو که «آلبوویرتاید» نام دارد، برای معالجه و درمان مبتلایان به ویروسHIV ساخته شده است.

كشف دارو تزريقي براي درمان HIV ايدز برعهده شرکت بیوتکنولوژی «فرانتیه» در شهر «نن جینگ» در جنوب شرقی چین بوده است که این کمپانی با تولید این دارو، بسیاری از مبتلایان به ویروس اچ آی وی را امیدوار به بهبودی و درمان کرده است. باید گفت که زمان زیادی تا انتشار این دارو نمانده، چرا که این دارو از سال 2014 میلادی سه مرحله ی آزمایش کلینیکی را در 12 مرکز پزشکی در این کشور را با موفقیت کامل پشت سر گذاشته است.

نهاد دارو و مواد غذایی در چین اعلام نموده که هم اکنون در حال انجام آخرین آزمایشات بالینی و کلینیکی در زمینه ی این دارو میباشد و چین، به زودی درباره ی تولید رسمی آن تصمیم خواهد گرفت. برخی از خبرگزاری ها مانند روزنامه گلوبال تایمز اعلام کرده اند که در این کشور از هر ده هزار نفر، یک نفر مبتلا به این بیماری میباشد و در سال میلادی گذشته نیز تعداد مبتلایان به این ویروس نیز، 570 هزار نفر بوده، گرچه که آمار های خبرگزاری های غیر رسمی شمار این بیماران را بیش از یک میلیون نفر تخمین زده اند.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.