پلی استیشن 5 ابر کنسول سونی

0
دسته بندی : تکنولوژی
دوشنبه ۱۳۹۶/۰۷/۰۳ ۱۹:۰۰
تعداد بازدید : 3935 بار
دانلود ویدیو

 

پلی استیشن 5 ابر کنسول سونی خواهد بود که انتظار میرود تا سال 2018 میلادی از آن رونمایی شود، این کنسول بازی همانند دیگر کنسول های سونی از بهترین و جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا بهره خواهد برد.

زمان عرضه پلی استیشن 5

پلی استیشن 5 ابر کنسول سونی (Play Station5) طبق پیش بینی های دامیان تانگ تحلیلگر شرکت Macquarie Capital Securities، در نیمه دوم سال 2018 میلادی یعنی تقریبا یک سال و نیم دیگر پا به عرصه رقابت خواهد گذاشت.

این پیش بینی در حالیست که دامیان تانگ در کارنامه خود سابقه پیش بینی زمان رونمایی از پلی استیشن 4 اسلیم و پلی استیشن 4 پرو را دارد. این پیش بینی با انتشار در وال استریت ژورنال اهمیت بسیاری گرفت.

پلی استیشن 5 ابر کنسول سونی

اما تمرکز روی پیش بینی فعلی او است و اینکه می خواهیم بگوییم چرا شایعه ارائه پلی استیشن 5 در سال آینده منطقی نیست.

در نهایت شاید تانگ درست بگوید اما بعید به نظر می رسد که سونی بخواهد یک سال و نیم دیگر، کنسولی با استانداردهای نسل بعد ارائه کند.

نگاهی به دیگر رقبا

می دانیم که نینتندو از همین حالا نسل جدید را با کنسول سوییچ آغاز کرده، ولی حداقل از لحاظ قدرت سخت افزاری هنوز هم از پلی استیشن 4 و اکس باکس وان ضعیف تر است (و خیلی ضعیف تر از ورژن های جدیدتر مثل PS4 Pro و اسکورپیو).

مایکروسافت هم پاییز امسال با اکس باکس اسکورپیو از راه می رسد.

شاید سونی نخواهد از این مسابقه بزرگ قدرت سخت افزاری عقب بماند. شاید سونی به همین منظور یک کنسول آپگرید شده ارائه کند.

تعلل سونی در ارائه کنسول جدید

سونی در حال حاضر بازار را تصاحب کرده و واقعا نیازی به عجله کردن ندارد. تا به این لحظه بیش از 60 میلیون پلی استیشن 4 فروخته شده و هیچ کنسول دیگری حتی نزدیک به آن رقم هم نیست.

Wii U با فروشی 13 میلیونی متوقف شد و اگرچه سوییچ هم در حال حاضر فروشی به مراتب بهتر از Wii U دارد اما تا انتهای سال آینده قرار نیست بیشتر از 12-13 میلیون واحد فروش داشته باشد.

ایکس باکس اسکورپیو قطعا یک شوک بزرگ به بازار وارد خواهد کرد اما مایکروسافت از دو سال پیش تا به حال میزان فروش کنسول نسل هشتمی خود را اعلام نکرده.

پلی استیشن 4

رقم پیش بینی شده حدود 25 الی 30 میلیون واحد است که نسبت به 60 میلیون پلی استیشن 4 واقعا ضعیف به نظر می رسد.

تا پیش از این مردم عادت داشتند یک کنسول را بخرند و 7-8 سال از آن استفاده کنند اما حالا سونی می خواهد پلی استیشن 4 پرو را دو ساله سر بِبُرد؟

اگر پلی استیشن 5 ای در کار باشد، سونی باید از اوایل سال 2018 (یعنی زمانی که پلی استیشن 4 پرو تازه جشن یک سالگی گرفته) تبلیغات را برای آن شروع کند. واقعا این مسئله عجیب و بعید به نظر می رسد.

سونی در جایگاه مطمئنی قرار گرفته و واقعا نیازی به توسعه یک سیستم جدید ندارد.

مایکروسافت هر چقدر که بخواهد می تواند در مورد قدرت سخت افزاری اسکورپیو بگوید اما اگر سونی به تولید بازی های بزرگی چون The Last of Us 2 و God of War 4 ادامه دهد، قدرت سخت افزاری اسکورپیو اهمیتی نخواهد داشت.

سال 2019 میلادی

تعطیلات پایان سال 2019 برای آمدن پلی استیشن جدید بسیار منطقی تر به نظر می رسد.

آن زمان پلی استیشن 4 دقیقا شش ساله شده و سه سال هم از عمر پلی استیشن 4 پرو گذشته است. زمان بیشتر به معنی قدرت سخت افزاری بیشتر و ویژگی های بهتر خواهد بود.

براي دريافت تازه ترین ویدئوها با ليمو سبز همراه باشيد.

 

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.