بیکسبی دستیار هوشمند

0
دسته بندی : تکنولوژی
شنبه ۱۳۹۶/۰۷/۲۲ ۱۹:۰۰
تعداد بازدید : 1276 بار
دانلود ویدیو

 

بیکسبی Bixby دستیار هوشمند گوشی های اندروید این هفته نسخه جدید خود را روانه بازار خواهد کرد، نسخه جدید بیکسبی با قابلیت های جدید از جمله پشتیبانی از تلویزیون‌های هوشمند معرفی خواهد شد.

بیکسبی دستیار صوتی هوشمند جدیدی است که سامسونگ  برای رقابت با گوگل اسیستنت و سیری توسعه داده و برای اولین بار با گلکسی اس 8 همراه شده است.

پس از اتفاقاتی که برای گلکسی نوت 7 افتاد سامسونگ اعلام کرد پرچم‌داری تمام‌عیار خواهد ساخت تا خاطره بد نوت 7 را از بین ببرد. کمپانی کره‌ای در گلکسی اس 8 نه‌تنها طراحی و سخت‌افزار این محصول را متحول ساخت بلکه امکانات جدیدی نیز به پرچم‌دارش اضافه کرد.

یکی از این امکانات، دستیار هوشمند بیکسبی نام دارد که درواقع یک هوش مصنوعی مانند گوگل اسیستنت و سیری اپل است.

بیکسبی به سرعت توانست جای خود را در بین میلیون ها تلفن هوشمند پیدا کند اما نکته قابل توجه اینجاست بیکسبی Bixby همچنان در گوشی های سامسونگ جز محصولات کم کاربرد محسوب می شود.

دستیار صوتی بیکسبی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های گلکسی اس ۸ در زمان رونمایی از این گوشی محسوب می‌شد و سامسونگ تا جایی که می‌توانست در تبلیغات خود از آن استفاده کرد.

سامسونگ Samsung برای بهبود اوضاع اخیرا برای فعالیت‌های حوزه‌ی هوش مصنوعی خود مدیری جدید به نام چونگ یو سوک برگزید و حالا قرار شده است نسخه‌ی متحول‌شده‌ی دستیار صوتی سامسونگ را در هفته‌ی پیش‌ رو شاهد باشیم.

تغییر عمده‌ی نسخه‌ی دوم بیکسبی، پشتیبانی از سرویس‌های جنبی است و فعالیت‌هایش محدود به گوشی‌های هوشمند نیست. این ویژگی‌ها در نسخه‌ی اول موجود نبود؛ چرا که شرکت وقت کافی نداشت و ناچار بود اس ۸ را به هرنحو ممکن به بیکسبی مجهز کند.

به‌هرحال، محدود نبودن به گوشی‌های هوشمند، احتمالا یعنی در اسپیکرهای هوشمند و تلویزیون‌های هوشمند نیز شاهد نسخه‌ی دوم بیکسبی خواهیم بود. این در حالیست که رقیب بیکسبی یعنی گوگل اسیستنت هم اکنون قابل استفاده بر روی تلویزیون های هوشمند است.

نسخه‌ی جدید بیکسبی قرار است در تاریخ ۱۸ اکتبر برابر با ۲۶ مهر در مجمع توسعه‌دهندگان رونمایی شود.

براي دريافت تازه ترین ویدئوها با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.