نقد و بررسی بازی Inside

0
دسته بندی : تکنولوژی
شنبه ۱۳۹۶/۰۹/۲۵ ۱۱:۰۰
تعداد بازدید : 997 بار
دانلود ویدیو

 

اگر شما جز طرفداران بازی در سبک معمایی باشید، حتما اسم بازی Limbo به گوشتان خورده است. بازی Inside نیز یک بازی در سبک ماجرایی است که در ادامه به بررسی این گیم میپردازیم.

بازی اینساید، یکی از بازی های فوق العاده تابو شکن و مهیج است و به جرات میتوان گفت این بازی یک بازی منحصربفرد به شمار میرود. Inside در واقع ساخت استدیوی دانمارکی پلی دد است. این استدیو بسیار تازه کار به شمار میرود، چرا که قبل از این فقط شاهد ساخت یک بازی از طرف این استدیو با نام Limbo بوده ایم.

نقد و بررسی بازی Inside

اینساید از جهات بسیار زیادی شبیه به لیمبو است. دقیقا مانند لیمبو، شما از همان اول، بدون هیچ راهنمایی و کمکی وارد بازی می‌شوید و دقیقا مانند لیمبو، کنترل پسر بچه‌ای را بر عهده دارید و با یک بازی پازل پلتفرمر روبه‌رو هستید. از لحاظ بصری نیز، با اینکه در اینساید از رنگ (هر چند کم) استفاده شده است، اما کافی است که شما بازی لیمبو را تجربه کرده باشید تا کاملا متوجه شوید اینساید نیز توسط سازندگان همان بازی طراحی شده است. اما از جهات بسیاری نیز بازی اینساید با لیمبو فرق دارد. در Inside، شما با یک جامعه نیمه آخرالزمانی طرف هستید که اتفاقات بسیار عجیب و ترسناکی در این دنیا در حال رخ دادن است و شما هرگز نمی‌توانید به یک پاسخ قاطع درباره داستان بازی دست پیدا کنید. هرچه بخواهم بیشتر در مورد داستان بازی برای شما تعریف کنم،‌ در حق شما ظلم کرده‌ام زیرا اینساید، بازی است که هر کسی باید آن را شخصا تجربه کند و هرگونه توضیح بیشتری درباره جزئیات داستان، لذت وصف ناشدنی بازی را برای شما از بین می‌برد.

جالب این است که در این گیم شما تنها کنترل یک پسربچه را در دست دارید که  توانایی های بسیار محدودی مانند پریدن و گرفتن بعضی از اجسام را دارد. گیم پلی این بازی دو بعدی است و گاهیی اوقات همین گیم پلی جالب گیمر را گیج میکند، نکته دیگر این بازی این است که در طول بازی شما با هیچ راهنمایی مواجه نخواهید شد و فقط باید سعی کنید تا آنرا با آزمون و خطا حل کنید. این مسائل و معماها نه بقدری سخت هستند که شما را از ادامه بازی ناامید کنند و نه آنقدر آسان هستند که با یکبار حل کردن آنها بازی برایتان خسته کننده شود.

در آخر، این بازی حتما به شما پیشنهاد میشود، چرا که Inside یکی از بازی هایی است که شما را حتی بعد از انجام دادن بازی تا مدت ها به فکر فرو میبرد.

براي دريافت تازه ترین ویدئوها با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.