چطور تپش قلب را کنترل کنیم

0
دسته بندی : پزشکی
شنبه ۱۳۹۵/۰۹/۲۷ ۰۹:۴۳
تعداد بازدید : 1968 بار
دانلود ویدیو

 

ممکن است شما نیز دچار تپش قلب شده باشید که برای کنترل آن ندانید از چه روشی باید استفاده کنید در این ویدئو نحوه کنترل بر روی تپش قلب را به شما آموزش می دهیم.

قلب یکی از اصلی ترین اعضای بدن انسان می باشد که تغییرات آن می تواند زندگی همه ما را تحت تاثیر قرار دهد. قلب انسان یک عضو عضلانی می باشد که وظیفه پمپاژ خون به همه نقاط بدن را ایفا می کند که همراه با آن اکسیژن مورد نیاز سلول ها و مغز فراهم می شود.

قلب انسان به طور متوسط حدود ۷۰ بار در دقیقه می‌تپد. قلب انسان بین دو شش در بدن قرار دارد و به گونه‌ ای قرار گرفته‌ است که رأس آن متمایل به سمت چپ و پایین قرار می‌ گیرد. هر ضربان قلب حدود هشت دهم ثانیه زمان می‌ خواهد که این زمان شامل ۰/۱ ثانیه انقباض دهلیزها، ۰/۳ ثانیه انقباض بطن‌ها و ۰/۴ ثانیه استراحت قلب می‌باشد.

قلب در لغت به معنی دگرگونی است قلب از لحاظ علمی اندامی است که در مرکز قفسهٔ سینه (متمایل به سمت چپ) واقع شده است و وزن آن ۳۰۰گرم است و خون را پمپاژ می‌کند نام این عضو به علت اینکه باعث دگرگونی خون و تبدیل خون کثیف به خون تمیز می‌شود قلب نام گذاری شده است در دگرگون کردن خون قلب مانند یک تلمبه عمل می‌کند.

یک روش سریع و خانگی در درمان تپش قلب در این ویدئو آمده است همانطور که در ویدئو مشاهده می کند؛ عقربه ساعت بالا را نگاه کنید و مطابق با آن نفس بکشید، در نقطه آبى هوا رو داخل و در نقطه سبز بازدم کنید این روش را تا وقتی که قلب شما به تپش نرمال برسد تکرار کنید.

اما باید در نظر داشته باشید هر تغییر در تپش قلب شما می تواند زنگ هشداری برای شما باشد و بهتر است حتماً و در اولین فرصت به پزشک خود مراجعه کنید.

براي دريافت تازه ترین ویدئوها با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.