بیوگرافی رونالدینیو افسانه ای

0
دسته بندی : ورزشی
سه شنبه ۱۳۹۶/۱۱/۰۳ ۱۶:۰۰
تعداد بازدید : 613 بار
دانلود ویدیو

 

اگر اهل فوتبال باشید حتما میدانید که چندی پیش رونالدینیو به صورت رسمی از میادین فوتبال خداحافظی کرد، به جرات میتوان گفت که او در دوره خود اسطوره ای به تمام معنا بود و همچچنین افتخارات زیادی را در زمینه فوتبال بر دوش میکشد.

نام کامل او رونالددینیو گائوچو است که با نام رونالدینیو شناخته میشود. در اصل در زبان پرتغالی رونالدینیو به معنای رونالدوی کوچک است. او در 21 مارس 1980 در شهر پورتو الگره در برزیل به دنیا آمد. از همان کودکی به فوتبال علاقه داشت و به دلیل حرکات و دریبل های زیبایش مورد توجه قرار گرفت و به همین دلیل است که به او لقب شاعر فوتبال را داده اند. به علاوه تمامی اینها میتوان از او به عنوان موفق ترین بازیکن برزیل یاد کرد و با این تیم به جام جهانی 2002 رسیده است. بعد از جداییش از باشگاه فلومیننزه  در سپتامبر سال 2015 به عضویت هیچ باشگاهی درنیامد و در ژانویه سال 2018 نیز به صورت رسمی از دنیای فوتبال خداحافظی کرد.

از باشگاه هایی که این بازیکن در آنها حضور داشته میتوان به گرمبو، پاری سن ژرمن، بارسلونا، آث میلان و اتلتیکو مینیر اشاره کرد. از افتخارات فردی و همچنین تیمی رونالیدینو نیز میتوان به برترین بازیکن فرنس فوتبال، سوپر کاپ آمریکا، دو دوره قهرمانی در لالیگا اسپانیا، کاپ سری آ ایتالیا، دوبار قهرمانی در سوپرکاپ اسپانیا، دو دوره برترین بازیکن فیفا، کاپ جام جهانی، جام فدارسیون ها، جام کوپا آمریکا، جام لیگ قهرمانا اروپا و جام لیبرتادورس اشاره کرد.

بیوگرافی رونالدینیو افسانه ای

رونالدینیو در یک خانواده ساده و با سطح مالی متوسط به دنیا آمد. مادر او فروشنده خانه به خانه بوده و هم اکنون پرستار است و پدرش نیز کارگر یک کشتی بوده است. پدر وی علاوه بر کارش فوتبالیست آماتوری برای تیم کروزیور بوده است. ژائو هنگامی که رونالدینیو تنها هشت سال داشت در استخر خانوادگی دچار حمله قلب شد و درگذشت. رونالدو یک برادر بزرگتر به نام روبرتو دارد که زمانی به صورت حرفه ای برای تیم گرمیو بازی میکرده است اما مصدومیت باعث شد تا مجبور شود فوتبال را کنار بگذارد. بعد از این روبرتو مدیریت برنامه های رونالدو را بر عهده گرفت. لازم به ذکر است که رونالدو در 25 فوریه سال 2005 با دختری به نام خاناینا ناتیل ویانا مندس که در واقع یک رقاصه بود ازدواج کرد. همسر رونالدینیو سابقه شرکت در برنامه تلوزیونی دومینگائو ده فائوستائو را نیز داشته است.

نظر شما در رابطه با این بازیکن چیست؟

براي دريافت تازه ترین ویدئوها با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.