UFC ورزشی مهیج و پرخطر

0
دسته بندی : ورزشی
شنبه ۱۳۹۶/۱۱/۲۸ ۱۵:۰۰
تعداد بازدید : 692 بار
دانلود ویدیو

 

تمامی ورزش های رزمی خطرات خاص خود را دارند اما به جرات میتوان گفت که ورزش UFC جز خطرناک ترین ورزش ها به حساب می آید. ورزشی که حتی ممکن است به مرگ ورزشکاران نیز ختم شود.

این ورزش در واقع به معنای مبارزه قهرمانی نهایی (Ultimate Fighting Championship) است که با نام اختصاری یو اف سی UFC شناخته میشود. این ورزش خطرناک در سال 1993 به رسمیت شناخته شد و مقر اصلی فدراسیون یو اف سی در ایالت نوادا در لاس وگاس قرار دارد. این ورزش در واقع یک ورز رزمی به صورت ترکیبی از ورزش های مختلف است و سالانه مسابقات آن نیز در سرتاسر جهان یرگزار میشود.

این رشته ی ورزشی ترکیبی از جوجیتسو، کاراته، کیک بوکسینگ و موتای است که ورزشکاران این رشته به صورت ترکیبی از حرکات این ورزش ها در یو اف سی استفاده میکنند. گفتنیست که اولین مسابقه رسمی این ورزش در سال 1993 در شهر دنور ایالت کلرادو برگزار شد. یکی از نکاتی که موجب خطرناک بودن این ورزش میشود، حداقل قوانین محدود کننده در رابطه با ورزشکاران است تا بتوانند موثرترین هنرهای رزمی را در رینگ مسابقه به نمایش بگذارند.

UFC ورزشی مهیج و پرخطر

UFC در واقع دارای هشت گروه وزنی میباشد که در تمامی آنها قوانین این ورزش به صورت یکپارچه وجود دارند. ناگفته نماند که یو اف سی به دلیل استفاده ورزشکاران از ترکیب هنرهای رزمی توانست نوع جدیدی از ورزش را که با نام Mixed Martial Arts یا همان هنرهای رزمی ترکیبی را روی کار آورد. در سال 2011 یو اف سی توانست محبوبیت زیادی را در بین مردم به دست آورد. در واقع، یو اف سی شهرت خود را به خاطر رویداد هایِ به شدت وحشیانه به دست آورده بود . به عنوان مدرک ، در آغازِ یو اف سی 5 وقتی که هشدار رسمی به نمایش در می آمد از یو اف سی به عنوان ورزشی با طبیعت وحشی نام برده می شد .

بر خلاف تصور بسیاری، در این ورزش خون و خونریزی بسیار کمی اتفاق می افتد، چرا که هدف اصلی مبارزان به خاک نشاندن یکدیگر است، بدین صورت که یکی از مبارزان روی سینه دیگری قرار گرفته و دو مبارز گاه برای دقایق طولانی بر روی یکدیگر می لولند و به ندرت ناک اوت‌های تماشایی دیده می‌شود. ناگفته نماند که این ورزش علاوه بر طرفداران خاص خودش، منتقدان بسیاری را به دنبال دارد. افرادی خشونت این مبارزات را امری ناشایست میدانند و خواهان ممنوعیت UFC هستند.

همانطور که قبلا اشاره شد، قوانین محدود کننده این ورزش بسیار محدود هستند و اکثر تکنیک های رشته های مختلف همانند ضربات دست و پا و فنون گلاویزی آزاد باشد. اما حرکاتی چون گاز گرفتن، فروکردن انگشت در چشم، حمله به بیضه، کشیدن مو، کله زدن، قرار دادن انگشت در هر یک از منافذ بدن رقیب، ضربه به مهره‌های ستون فقرات و نخاع، ضربه رو به پایین با مفصل آرنج، هر نوع ضربه به گلو، نیشگون گرفتن یا چنگ زدن بافت‌های گوشتی حریف، گرفتن پستان، و ضربه لگد یا زانو به حریفی که بر روی زمین افتاده است، در قوانین یواف‌سی خطا محسوب می‌شوند.

هشدار: این فیلم ممکن است حاوی تصاویر دلخراش باشد.

براي دريافت تازه ترین ویدئوها با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.