نیمار ستاره جوان

0
دسته بندی : ورزشی
شنبه ۱۳۹۷/۰۲/۲۲ ۱۸:۰۰
تعداد بازدید : 607 بار
دانلود ویدیو

 

نیمار نامی آشنا در دنیای فوتبال است این بازیکن پر افتخار زندگی پر فراز و نشیبی را تجربه کرده است

زادگاه و شروع درخشش نیمار

نیمار جونیور نامی آشنا در دنیای فوتبال است، نام کامل او نیمار دا سیلوا  سانتوس جونیور است. نیمار اهل برزیل است و زادگاه او موگی داس کروز میباشد.

وی در سال 1992 با خانواده اش سائو ویسنته نقل مکان کرد؛ دقیقا از همین نقطه نیمار راهی طولانی را آغاز کرد و در تیم جوانان شروع به بازی کرد. در سال 2002 نیمار به سانتوس مهاجرت کرد و مدتی را برای تیم سانتوس بازی کرد. وی تواسنت در رده سنی جوانان خودی نشان بدهد.

نیمار توانست تا با تیم سانتوس قرارداد امضا کند و برای اولین بار، هنگامی که تنها 17 سال سن داشت در سی دقیقه آخر وارد زمین بازی شد. باید گفت که اولین بازی او در 7 مارس سال 2002 آغاز شد. این بازی سانتوس در برابر تیم استه بود که با نتیجه 2-1 پایان یافت.

هفته بعد، نیمار اولین گل در دوران حرفه ای خود را برای تیم سانتوس در برابر موگی میرین به ثمر رساند. باید گفت که این بازیک در فصل اول توانست با 48 بازی 14 گل را در کارنامه خود ثبت کند و این رقم برای یک بازیکن 17 ساله بسیار امیدوار کننده بود.

ستاره جوان نیمار

زندگی شخصی

او تمام زندگی شخصی اش را مورد توجه هواداران و رسانه ها قرار داده است و باید گفت که زندگی پر ماجرایی را تجربه کرده است. اما چیزی که باعث تعجب شده این است که او در سن 19 سالگی پدر شده است.

در ابتدا منابع و رسانه ها اطلاعی از نام و مشخصات همسر وی نداشته اند تا این که بعد ها مشخص شد که نام مادر پسر وی کارولینا بوده است. نیمار اکنون 22 ساله است و کارولینا 21 سال دارد و باید گفت که این بازیکن جوان به هیچ عنوان نمیخواهد تا با کارولینا زندگی کند.

با این که این دو خیلی وقت پیش از یکدیگر جدا شده اند اما باید گفت که مسئولیت نگهداری پسرشان را به صورت مشترک بر عهده گرفته اند. اما چیزی که توجه رسانه ها را به خود جلب کرده این است که نگهداری پسر نیمار بیشتر به عهده ی کارولینا است.

بازی در بارسلونا

این بازیکن برزیلی در سال 2012 با قردادی به ارزش 57 میلیون یورو به بارسلونا پیوست، البته که بعدا این قرداد فسخ شده و رقم آن به 190 میلیون یورو ارتقا یافت.

او پس از گذراندن تست های پزشکی تحت عمل جراحی لوزه قرار گرفت و این در حالی بوده که نیمار دچار ضعف جسمانی و کم خونی بوده است. در نهایت با گذارندن تمرینات و برنامه غذایی ویژه این بازیکن به عنوان ذخیره در مسابقات پیش فصل وارد زمین شد.

وی پس از فسخ قرارداد خود با تیم بارسلونا، در سال 2015 درگیر مشکلات مالیاتی شد. تخلف مالیاتی نیمار اثبات شد و دادگاه او را به پرداخت ۴۵٫۹ میلیون یورو محکوم کرد.

در مجموع، نیمار یک بازیکن بین المللی به شمار میرود، او در سنین زیر 17 سال، زیر 20 سال و بزرگسالان بازی کرده است. او بهترین گل زن سال ۲۰۱۱ در مسابقات قهرمانی جوانان آمریکای جنوبی با نه گل، از جمله دو گل در فینال است و به برزیل کمک کرد تا یازدهمین عنوان خود را در این رقابت‌ها کسب کند؛ و نامدار ماند.

براي دريافت تازه ترین ویدئوها با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.