نرخ تعرفه خدمات اپراتورها برای زائران اربعین

0
دسته بندی : گزارش ویژه
شنبه ۱۳۹۶/۰۸/۱۳ ۱۰:۰۰
تعداد بازدید : 1342 بار

اپراتورهای تلفن همراه برای زائران اربعین در کشور عراق همه ساله تسهیلاتی قائل می شوند امسال هم این امکان فراهم شده تا موجبات راحتی آن ها فراهم گردد.

نرخ تعرفه خدمات اپراتورها برای زائران اربعین

به گزارش تسنیم :

نرخ مکالمه رومینگ بین‌الملل همراه اول، ایرانسل و رایتل با عراق در ایام اربعین

اپراتور اول ارتباطی اعلام کرده در راستای ارائه خدمات ارتباطی ویژه به زائران اربعین تعرفه رومینگ بین‌الملل خود در عراق را کاهش داده که بر این اساس تعرفه خدمات پایه (مکالمه، پیامک و اینترنت)، برای مشترکان همراه اول به صورت یک جا کاهش می‌یابد.

نگاهی به تعرفه‌های در نظر گرفته شده نشان می‌دهد که این اپراتور از روز گذشته تا نهم آذر ماه سال جاری، تعرفه‌های تشویقی را به زوار اربعینی ارائه خواهد کرد.

روال هم به این شکل است که اگر زائران با همان سیم‌کارت همراه اول خود با ایران تماس بگیرند باید دقیقه‌ای 1190 تومان بپردازند و اگر با آنها تماس گرفته شود باید دقیقه‌ای 790 تومان بپردازند؛ نرخ مکالمه داخل عراق نیز 390 تومان در نظر گرفته شده است.

در همین زمینه، اپراتور دوم ارتباطی نیز تعرفه‌های تخفیفی رومینگ خود برای زوار اربعین حسینی(ع) را ارائه که تعرفه‌ای فِلَت است و به زائرانی که از سیم‌کارت ایرانسل استفاده می‌کنند این فرصت را می‌دهد تا برای تماس با ایران، تماس داخل عراق و تماس دریافتی دقیقه‌ای 799 تومان بپردازند.

رایتل نیز دیگر اپراتوری است که تعرفه‌های تشویقی برای زائران کربلا در نظر گرفته و نرخ‌هایش را براساس رومینگ از دو شبکه اپراتور عراقی به نام‌های Korek و Zain اعلام کرده است.

بر این اساس تماس با ایران، تماس داخل عراق و تماس دریافتی از شبکه اپراتور Korek به ترتیب 690، 780 و 500 تومان است؛ تماس با ایران، تماس داخل عراق و تماس دریافتی از شبکه اپراتور Zain نیز به ترتیب 1150، 920 و 830 تومان است.

نرخ پیامک در رومینگ بین‌الملل اپراتورهای داخلی برای اربعین

تعرفه پیامکی که هر کدام از سه اپراتورهای اول و دوم در شرایط استفاده از رومینگ بین‌الملل در نظر گرفته‌اند نیز به ترتیب 250 و 299 تومان است و نرخ ارسال پیامک مشترکان رایتل در شبکه کُرِک 250 تومان و در شبکه زَین 460 تومان است.

این در حالی است که دریافت پیامک برای تمامی زوار که از سیم‌کارت‌های داخلی استفاده می‌کنند رایگان است.

نرخ تعرفه خدمات اپراتورها برای زائران اربعین

نرخ اینترنت موبایل در ایام اربعین

بخش دیگر خدمات اپراتورهای داخلی مربوط به اینترنت می‌شود که هر کدام از شرکت‌های ارتباطی شرایط ویژه‌ای را برای مشترکان‌شان در نظر گرفته‌اند.

همراه اول که پیش از ایام اربعین هر مگابایت اینترنت همراه را در شرایط رومینگ بین‌الملل با عراق 800 تومان محاسبه می‌کرد این رقم را در بازه زمانی مربوط به اربعین 76 درصد کاهش داده و به 190 تومان رسانده است.

ایرانسل نیز نرخ 299 تومان را برای هر مگابایت اینترنت در نظر گرفته است و علاوه بر این چهار بسته ویژه اینترنت رومینگ با حجم‌های 150، 300، 600 و 1024 مگابایت برای مدت هفت روز و به ترتیب با قیمت‌های 18 هزار، 30 هزار، 50 هزار و 75 هزار تومان را نیز تعریف کرده است که می‌توان با کد دستوری *111*3*2# نسبت به فعال‌سازی آنها اقدام کرد.

همچنین اپراتور دوم ارتباطی گفته است که زائران ایرانسلی می‌توانند در طول سفر به عراق با شماره‌گیری *111*8# روزانه از 10 مگابایت اینترنت همراه رایگان برخوردار شوند؛ ایستگاه‌های وای‌فای این اپراتور نیز 100مگابایت اینترنت رایگان را برای مشترکانش در نظر گرفته است.

اما اپراتور سوم ارتباطی نیز نرخ‌های 350 و 460 تومانی را به ترتیب برای هر مگابایت مصرف دیتا در اپراتورهای Korek و Zain در نظر گرفته است؛ جدای از اینکه مشترکان این اپراتور می‌توانند از بسته‌های مصرفی رومینگ هم استفاده کنند.

سه بسته مصرفی 50، 100 و 200 مگابایتی با حجم‌های هدیه 500، 1024 و 2048 مگابایت که البته فقط در ایران قابل استفاده است نیز توسط رایتل برای مدت یک ماه در نظر گرفته شده که قیمت آنها به ترتیب 11500، 21000 و 40000 تومان است.

همانطور که در ابتدای گزارش گفته شد امسال اپراتورهای عراقی همکاری مناسبی را با اپراتورهای ایرانی نداشتند و از این حیث بسیاری از خدمات نظیر وای‌فای رایگان و پوشش مناسب ارتباطی ممکن است امسال در ایام اربعین و در طول راهپیمایی فراهم نباشد.

از آن جهت که اپراتورهای عراقی، اولویت خدمات بهتر را برای مشترکان شبکه خودشان در نظر می‌گیرند و بعد به مشترکان رومینگ می‌پردازند، چندی پیش وزیر ارتباطات هم اعلام کرد که زائران بهتر است از سیم‌کارت‌های اپراتورهای عراقی استفاده کنند تا هم هزینه آنها کاهش یابد و هم بتوانند از خدمات بهتر استفاده کنند.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.