پاساژ علاءالدین دچارآتش سوزی شد

0
دسته بندی : حوادث
شنبه ۱۳۹۶/۰۷/۲۹ ۱۰:۰۰
تعداد بازدید : 1568 بار

پاساژ علاء الدین یکی از مراکز تجاری قدیمی در تهران است که از نظر ایمنی بافت خوبی ندارد، بعد از فاجعه پلاسکو تهادهای ذیربط هشدارهای جدی به این پاساژ دادند.

پاساژ علاءالدین دچارآتش سوزی شد

پاساژ علاء الدین واقع در تقاطع خیابان حافظ و جمهوری تهران است این پاساژ از دیرباز محل خرید و فروش گوشی های موبایل و لب تاپ بوده است.

چندی پیش در پی رخ دادن فاجعه پلاسکو که از نظر مسافت با علاء الدین چندان هم دور نیست، همه نگاهها به سوی مراکز تجاری قدیمی و غیر اصولی واقع در پایخت رفت، یکی از این مراکز شلوغ و پر ازدحام پاساژ علاء الدین است.

متاسفانه نیمه‌شب گذشته طبقه‌ی ششم مرکز خرید علاءالدین دچار آتش‌سوزی شد که فقط خسارت مالی در پی داشت.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اعلام کرد که نیمه‌شب گذشته گزارشی از آتش‌سوزی در یکی از طبقات علاءالدین دریافت شد که بلافاصله‌ نیروهای آتش‌نشانی به محل اعزام شده و آتش را مهار کرده‌اند.

پاساژ علاءالدین دچارآتش سوزی شد

وی با بیان اینکه ایمن‌سازی مرکز تجاری علاءالدین به تازگی انجام شده است، گفت:

ایمن سازی و رعایت موارد ایمنی در این مرکز تجاری موجب شد تا سیستم هشدار و اطفاء حریق در لحظات اولیه‌ی آتش‌سوزی به موقع عمل کند و همین عامل اجازه‌ی گسترش و سرایت آتش را به قسمت‌های دیگر نداده بود.

اقدامات بسیاری برای ایمن سازی این پاساژ انجام شد از جمله این موارد اقدام به بسته شدن بالاترین طبقه آن بود. خوشبختانه اقدامات موثر قبل از وقوع حادثه این بار باعث شد خسارت جانی رخ ندهد.

بر اساس گزارش فعالان بازار علاءالدین، ظاهرا مشکل سیم‌کشی‌های قدیمی باعث بروز چنین حادثه‌ای شده است؛ اما آتش‌سوزی به این نحو در این مرکز خرید، موضوعی تکراری است که با اما و اگرهایی همراه است. بر اساس گزارش سخنگوی آتشنشانی، فقط یک باب مغازه دچار آتش‌سوزی شده، اما فعالان بازار مدعی هستند که نفوذ آب به طبقه‌ی پنجم نیز خسارت‌هایی در پی داشته است.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.